Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Benne hagytak egy katétert a...

Benne hagytak egy katétert a vesébe 3 éve?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kórházat nem nevezném meg.

A nővéremet (49 éves) 3 éve be vitték a kórházba mert nagyon fázott, szabályosan remegett, rossz volt a vérnyomása...stb. Kiderült, hogy tele volt gennyel a veséje. Aznap megműtötték, majd 4 nap múlva kiengedték a kórházból. Házi orvosnál járt, de kontroll vizsgálaton nem( A záró jelentésen annyi állt, hogy a műtét előtt be lett helyezve egy katéter, valamint a végén az áll, hogy kontroll vizsgálat javasolt). 2 év elteltével napról napra egyre sűrűbben kellett WC-re mennie. Elvitték az ügyeletre, és kiderült, hogy a műtétnél behelyezett JJ katéter még mindig benne van. Ugyan abba a kórházba vitték ahol műtötték, de ők közölték, hogy nem tudják kivenni. Pestre irányították nővéreméket, és ott is csak a húgyhólyagból szedték ki a köveket. Azóta el telt 1 év, és akárhányszor kiírnak egy műtétet mikor megszaporodik a vizeletürítés, mindig csak a húgyhólyagból szedik ki a köveket, és a katéterhez nem nyúlnak. Legutóbb annyit mondtak, hogy az egy 4-5 órás műtét, és arra most nincs idő mert sokan vannak. Én arra gyanakszom, hogy nem a katétert akarják kiszedni, hanem a vesét a katéterrel együtt. Abban hibás volt a nővérem, hogy nem ment el egy kontroll vizsgálatra, de én azért ezzel nem igazán tudok azonosulni, hogy csak javasolt a kontroll vizsgálat(Ez áll a papíron). Szerintetek mennyi az esélye annak, hogy 3 év után el tudják távolítani az elkövesedett katétert? Vagy egyáltalán mire számítsunk? Én sajnos kicsit pesszimista vagyok, és szerintem annak a vesének annyi. Bár működik rendesen ahogy kell.



#Vesébe hagytak egy katétert
jan. 18. 21:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%

" Házi orvosnál járt, de kontroll vizsgálaton nem( A záró jelentésen annyi állt, hogy a műtét előtt be lett helyezve egy katéter, valamint a végén az áll, hogy kontroll vizsgálat javasolt)."


Ő a hibás!

jan. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Es miért nem az állt, hogy kontroll vizsgálatra jelentkezni egy adott idopontban? A beteget miért nem tájékoztatta az orvos, hogy benne van egy orvosi eszköz a szervezetében? A záró jelentésen miért nem az áll hogy a jj katéter jelenleg is benne van a vesében, és a kontroll vizsgálaton eltávolításra kerül? A házi orvos miért nem mondott semmit neki?
jan. 18. 21:34
 3/22 anonim ***** válasza:
37%

A katéter bent maradt, ez orvosi műhiba.

Nem változtat rajta, hogy nem volt kontrollon. Legfeljebb előbb vették volna észre, de az sem biztos.

Mielőbb el kellene távolítani, mert nagy baj lehet belőle.

jan. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a katéter mind 2 vége el van kövesedve, továbbá a vesében is van jelenleg egy kisebb kő.
jan. 18. 21:37
 5/22 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

Én értettem félre: szándékosan hagyták benn a katétert?

jan. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nem tudjuk, hogy szándékos volt vagy véletlen. Erről nem tájékoztattak minket.
jan. 18. 21:39
 7/22 A kérdező kommentje:
Az baj, hogy mindenki csak hallgat. Azt az orvost aki megműtötte akkor, azt nem is találtuk sehol. Nem volt bent egyszer sem amikor mentünk. Én vittél el párszor a nővéremet.
jan. 18. 21:41
 8/22 anonim ***** válasza:
41%

Akkor a 3-as válaszom szerint orvosi műhiba. És most félnek hozzányúlni, azért húzhatják az időt. Így viszont egyre rosszabbak a gyógyulás esélyei.

Ügyvédhez kellene fordulni, akkor -műhiba-pertől tartva- gyorsan elvégeznék a műtétet, a kártérítésből ki lehetne fizetni az ügyvédi költséget.

jan. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
A kórház igazgatóval beszéljetek.
jan. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
A JJ katéter a vese és a húgyhólyag között, a húgyvezetékben helyezkedik el. Sokaknak hónapokig benn hagyják, ez nem műhiba. Ki kellene vizsgáltatni, hogy mitől kövesedik ennyire és az okot kezelni, vagyis a nővérednek el kellene kezdenie rendszeresen orvoshoz járni, amíg csak be nem állítják a gyógyszereit, diétáját, hogy ez az extrém kövesedés leálljon. Az eredeti műtőorvosát is érdemes megkeresni, telefonon lehet érdeklődni, hogy mikor dolgozik.
jan. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!