Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Benne hagytak egy katétert a...

Benne hagytak egy katétert a vesébe 3 éve?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kórházat nem nevezném meg.

A nővéremet (49 éves) 3 éve be vitték a kórházba mert nagyon fázott, szabályosan remegett, rossz volt a vérnyomása...stb. Kiderült, hogy tele volt gennyel a veséje. Aznap megműtötték, majd 4 nap múlva kiengedték a kórházból. Házi orvosnál járt, de kontroll vizsgálaton nem( A záró jelentésen annyi állt, hogy a műtét előtt be lett helyezve egy katéter, valamint a végén az áll, hogy kontroll vizsgálat javasolt). 2 év elteltével napról napra egyre sűrűbben kellett WC-re mennie. Elvitték az ügyeletre, és kiderült, hogy a műtétnél behelyezett JJ katéter még mindig benne van. Ugyan abba a kórházba vitték ahol műtötték, de ők közölték, hogy nem tudják kivenni. Pestre irányították nővéreméket, és ott is csak a húgyhólyagból szedték ki a köveket. Azóta el telt 1 év, és akárhányszor kiírnak egy műtétet mikor megszaporodik a vizeletürítés, mindig csak a húgyhólyagból szedik ki a köveket, és a katéterhez nem nyúlnak. Legutóbb annyit mondtak, hogy az egy 4-5 órás műtét, és arra most nincs idő mert sokan vannak. Én arra gyanakszom, hogy nem a katétert akarják kiszedni, hanem a vesét a katéterrel együtt. Abban hibás volt a nővérem, hogy nem ment el egy kontroll vizsgálatra, de én azért ezzel nem igazán tudok azonosulni, hogy csak javasolt a kontroll vizsgálat(Ez áll a papíron). Szerintetek mennyi az esélye annak, hogy 3 év után el tudják távolítani az elkövesedett katétert? Vagy egyáltalán mire számítsunk? Én sajnos kicsit pesszimista vagyok, és szerintem annak a vesének annyi. Bár működik rendesen ahogy kell.



#Vesébe hagytak egy katétert
jan. 18. 21:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
58%
A JJ katéternek pont az a lényege, hogy hónapokig bent van. Itt azon kívül hogy a nővéred sz.rik bele az egészségébe semmi hiba nincs.
jan. 19. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
11/ ne legyél gyökér. Nem tudsz róla semmit. És nem arra voltam kíváncsi, hogy ki szarik bele, és mibe. Mindennek meg van az oka.
jan. 19. 06:36
 13/22 anonim ***** válasza:
12: Nem kell elhinned, de az orvosok mindenféle beavatkozás előtt figyelembe veszik a beteg együttműködését és nem fognak olyan metódust választani, amihez jó compliance szükséges, ha a beteg nem tesz meg minden tőle telhetőt. Ezzel védik őt, hogy ne forduljon rosszabbra az állapota. A nővérednek ezért is kellene sokkal komolyabban vennie a betegségét.
jan. 19. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Akkor röviden. Nem dohányzik, nem iszik, rendszeresen mozog. Figyel a testsúlyara, a cukor bevitelre. Szűrővizsgálatokra rendszeresen jár, és nem szarik az egészségére egyáltalán. Amikor ez a műtét történt, a haza engedése után nem sokkal később be vitték a férjét a kórházba, pár nap múlva csak a

ruháiér mentek el. Akkor nagyon össze volt törve lelkileg. 30 év házasság után váratlanul elveszítette a férjét, pláne hogy rengetek tartozás zúdult a nyakába. Ha ez nem lenne elég, a lányát rákkal diagnosztizálták. Ez mind a kórházból kijövetel után 2 hét alatt. Ha nem álltunk volna mellette, akkor már lehet hogy saját magának ártott volna szandékosan. Gondolja bele magát mindenki a helyzetébe.

jan. 19. 07:19
 15/22 Ypszilon1980 ***** válasza:
A zárójelentésen ez rajta volt, nem véletlen, hogy kontrollra kell menni, ott lett volna arról szó, hogy a katéterrel mi legyen, semmilyen műhiba nincs, annak egy ilyen beavatkozás után benne kell egy ideig maradnia. A kontroll vizsgálat javasolt az azt jelenti, hogy kell, ebben a javasolt szó határozott felszólítást jelent, ezért van az, hogy nem szavakon kell rugózni, hanem az egészet egyben kell értelmezni. Nem hibáztatni akarom, de azért ez az ő hibája volt és ennek sajnos ez a következménye. Egy ilyen beavatkozás, kórházi kezelés után nekem eszembe nem jutott volna, hogy ne menjek kontollra. Nem tudom ez hogy lesz megoldva, de itt már sajnos a vese eltávolítás lehetőségét is meg kell majd fontolni.
jan. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
A javasolt határozott felszólítás? Na ne szórakozz.
jan. 19. 07:30
 17/22 A kérdező kommentje:
Kelet Magyarországon vannak olyan magán orvosok, sebészek, akik nagyon értik a dolgukat? Mert ha esetleg a vese eltávolításra kerülne a sor Pesten, akkor lehet, hogy megpróbálnánk egy magán rendelőt orvost.
jan. 19. 07:38
 18/22 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, sajnos ez ezt jelenti, nem pedig a beteg választási lehetősége. Természetesen jogában áll megtagadni. Azt nem tudom, lehet nem kell eltávolítani, csak azokból amik le lettek írva panaszok, állapot, stb. nekem erre hajaz, ez csak az én véleményem.
jan. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Én vetettem fel az orvosi műhiba lehetőségét, elnézést kérek mindenkitől, azt hittem véletlenül/hanyagságból maradt benn.
jan. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Magánban ezt találtam: [link]

JJ katéter behelyezés beleegyező nyilatkozat is tartalmaz fontos tudnivalókat: pl. [link]

jan. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!