Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Benne hagytak egy katétert a...

Benne hagytak egy katétert a vesébe 3 éve?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kórházat nem nevezném meg.

A nővéremet (49 éves) 3 éve be vitték a kórházba mert nagyon fázott, szabályosan remegett, rossz volt a vérnyomása...stb. Kiderült, hogy tele volt gennyel a veséje. Aznap megműtötték, majd 4 nap múlva kiengedték a kórházból. Házi orvosnál járt, de kontroll vizsgálaton nem( A záró jelentésen annyi állt, hogy a műtét előtt be lett helyezve egy katéter, valamint a végén az áll, hogy kontroll vizsgálat javasolt). 2 év elteltével napról napra egyre sűrűbben kellett WC-re mennie. Elvitték az ügyeletre, és kiderült, hogy a műtétnél behelyezett JJ katéter még mindig benne van. Ugyan abba a kórházba vitték ahol műtötték, de ők közölték, hogy nem tudják kivenni. Pestre irányították nővéreméket, és ott is csak a húgyhólyagból szedték ki a köveket. Azóta el telt 1 év, és akárhányszor kiírnak egy műtétet mikor megszaporodik a vizeletürítés, mindig csak a húgyhólyagból szedik ki a köveket, és a katéterhez nem nyúlnak. Legutóbb annyit mondtak, hogy az egy 4-5 órás műtét, és arra most nincs idő mert sokan vannak. Én arra gyanakszom, hogy nem a katétert akarják kiszedni, hanem a vesét a katéterrel együtt. Abban hibás volt a nővérem, hogy nem ment el egy kontroll vizsgálatra, de én azért ezzel nem igazán tudok azonosulni, hogy csak javasolt a kontroll vizsgálat(Ez áll a papíron). Szerintetek mennyi az esélye annak, hogy 3 év után el tudják távolítani az elkövesedett katétert? Vagy egyáltalán mire számítsunk? Én sajnos kicsit pesszimista vagyok, és szerintem annak a vesének annyi. Bár működik rendesen ahogy kell.



#Vesébe hagytak egy katétert
jan. 18. 21:26
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Igen, ahogy írtam is korábban, valóban hiba volt kihagyni a kontroll vizsgálatot ami "javasolt". A házi orvos sem tájékoztatta a katéterről, és a műtő orvos sem szólt neki mikor ki jött a kórházból, hogy jelenleg is benne van. Egy ismerős orvosszakértővel megnézettem a zárójelentésen, és rebektette a szempilláit rendesen. De ez már egy másik fázisa a történetnek. Egyenlőre azon vagyunk, hogy valahogy valahol ki tudják szedni.
jan. 19. 10:18
 22/22 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, ennek ellenére megértelek, tehát most az a következő lépés, hogy ez el legyrn távolítva.
jan. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!