Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Diabetológiára csak cukorbeteg...

Hosszúhajú kérdése:

Diabetológiára csak cukorbetegek kapnak beutalót a háziorvostól?

Figyelt kérdés
próbáltam, de az enyém nem ír, mert hogy nem vagyok cukorbeteg. jó, de bármi étkezési-életviteli tanácsot honnan szerezzek személyre szabottan? dietetika úgy tudom nincs a kerületben sztk-s ingyenes, a személyi edzős meg bocs - ők nem orvosok...- nekem ezer orvosi gyógyszert kell szednem, így csak valami komolyan farmakológiához, hormonokhoz értő szakember jöhet szóba. igen, van magánban - csak pénzem nincs rá...írt endokrinológiára és lipidológiára - szuper! - csak rém hosszú a várólista. addig is????

jan. 20. 15:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A diabetológus csak cukorbetegekkel foglalkozik. Nem véletlenül nem kaptál a háziorvostól beutalót.
jan. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ne várj értelmes dietetikai tanácsot a diabetológustól, nem az a dolga, szakmája. Dietetikusra van szükséged. A háziorvost kérdezted? Mert én se tudtam, hogy nálunk van, míg be nem utaltak.
jan. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1. :(

2. igen, kértem, de nem adott, mert hormonokat szabályozó gyógyszereket szedek 30 éve és szerinte itt a hízás alapja. igen, ez igaz, de azért átmenetileg kisegített volna egy dietetikus is :( hát akkor most várok...

köszönöm mindkét választ!

jan. 20. 19:05
 4/11 A kérdező kommentje:
ja de tényleg: addig nincs egyéb szakember aki besegíthet?
jan. 20. 19:07
 5/11 anonim ***** válasza:

"hormonokat szabályozó gyógyszereket szedek 30 éve és szerinte itt a hízás alapja"


Sajnálom, hogy egy háziorvos ilyen buta tud lenni. Kalóriatöbblet nélkül nincs hízás, és pont a dietetikus tudna segíteni neked abban, hogy az esetleg gyógyszerek miatt csökkent kalóriaigényedhez hogyan kell hozzáigazítani az étrendedet, úgy, hogy közben mindent bevigyél, amire szükséged van és ne is legyél folyton éhes.


Az ész megáll és körülnéz, komolyan mondom. Sajnos ha a háziorvos nem hajlandó beutalni, akkor fogalmam sincs, mit tehetnél. Esetleg kérdezz rá a betegjogi képviselőnél.

jan. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5. nem. ezt akinek nincs orvosi tudása, nagyon sokan leegyszerűsítik. ez a kalória többlet akkor érvényes, ha az embernek a hormonális rendszere rendben van. az enyém totál nincs. nálam az egekben van a kortizol - olvass utána, endokrinológia, kortizol, pajzsmirigy, inzulin... ha ez ilyen egyszerű lenne.....- semmi bajom nem lenne. 22 napig nem ettem, csak tejet ittam ( napi 550 kalória ) és másfél kilót fogytam. ha bizonyos hormonok túlemelkednek, a mellékvese túlstimulálva van, az éppúgy kihat az egész szervezetre.
jan. 20. 23:36
 7/11 anonim ***** válasza:
kérdezd meg az endokrinologiai szakrednelést nekik kell legyne kapcsolatzuk dieteittkussal.
jan. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#6, oké, de a fizika törvényei rád is érvényesek. Csak akkor fogsz fogyni, ha a szervezeted többet használ fel, mint amit beviszel. Ahogy ez működött is: napi 550 kcal bevitelével heti fél kilót fogytál, vagyis kb. 500 kcal volt a deficited, tehát napi 1000 kcal körül volt a felhasználásod. A matek szintjén nincs semmi hiba.


A nehézség ott kezdődik, hogy ilyen alacsony napi bevitellel hogyan lehet együtt élni, vagy még alacsonyabbal hogy fogyni tudj, vagy hogyan lehetne növelni a tested által felhasznált kalóriát. Az is kérdés, hogy amíg nem sikerül növelni a felhasználást, inkább hízz de egyél normálisan, vagy próbáld mégis tartani a súlyod erősen limitált kalóriabevitel mellett. Ebben részben tudna segíteni a dietetikus is, még ha igazi megoldást csak az endokrinológián várhatsz.

jan. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

7. igen, oda van már időpotom - köszi! - csak még minimum 2 hónap.

8. ne haragudj, nem akarok vitát generálni, napi 550 kalóriával kb egész nap az ágyban döglöttem. hidd el hogy egészséges embereknél valóban működik a kalóriadeficit téma, de annál, akinek 30 éve fel van van bolydulva a hormonrendszere nem. de leírom azért azt is, hogy modell alkatra szedtem fel fél év alatt klasszikus balett órák mellett! 35 kilót és ha már ezt leírom hozzáteszem hogy a gyógyszerváltás után miután a meghíztam, az új gyógyszer mellett nulla mozgással, hagyományos ételekkel fél év alatt lement a 35 kiló. csak hogy lásd, nagy tévutca kizárólag a kalóriákra helyezni a hangsúlyt, mert ami egy egészséges embernél valóban működik, az egy "betegnél" nem.

jan. 21. 14:34
 10/11 anonim ***** válasza:

#9, ez nem vita, hiszen ha elolvasod amit írtam, ugyanazt mondjuk, csak más szavakkal. A te jelen állapotodban nem élhető állapot a kalóriadeficit, ahogy ezt mindketten megállapítottuk.


Gondolom, már milliószor meghallgattad, hogy "csak csökkentsd a kalóriákat, míg deficitbe nem kerülsz, és akkor fogyni fogysz". Én nem ezt írom, ha figyelmesen olvasol. Hiszen te magad is leírtad, hogy ezt már megcsináltad, 550 kcal-t vittél be egy nap és fogytál heti fél kilót. El tudtad érni a kalóriadeficitet, csak neked az 1000 kcal körüli felhasználáshoz képest kellett deficitbe kerülni, ezért ez hosszú távon nem tartható, vagyis nem működik, ahogy írod, hiszen egész nap csak feküdni tudtál.


Viszont amit úgy tűnik, hogy tényleg nem veszel figyelembe, hogy a kalóriadeficitnek két oldala van: a bevitel és a felhasználás. Amiket leírtál, abban nincs semmi ellentmondás, ha figyelembe vesszük, hogy a gyógyszerek befolyásolják, mennyit használsz fel.


Amíg az endokrinológiára el nem jutsz, a felhasználási oldal nemigen fog változni (azon kívül, hogy a mozgás mennyiségével variálhatsz). Tehát a bevitelt kéne kioptimalizálni: amennyit bevihetsz, azt a lehető legjobban kihasználni, a lehető legtöbb hasznos tápanyagot belesűríteni. Erre kellene a dietetikus.

jan. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!