Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Diabetológiára csak cukorbeteg...

Hosszúhajú kérdése:

Diabetológiára csak cukorbetegek kapnak beutalót a háziorvostól?

Figyelt kérdés
próbáltam, de az enyém nem ír, mert hogy nem vagyok cukorbeteg. jó, de bármi étkezési-életviteli tanácsot honnan szerezzek személyre szabottan? dietetika úgy tudom nincs a kerületben sztk-s ingyenes, a személyi edzős meg bocs - ők nem orvosok...- nekem ezer orvosi gyógyszert kell szednem, így csak valami komolyan farmakológiához, hormonokhoz értő szakember jöhet szóba. igen, van magánban - csak pénzem nincs rá...írt endokrinológiára és lipidológiára - szuper! - csak rém hosszú a várólista. addig is????

jan. 20. 15:07
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

10. sajnos annyira befolyásolják a gyógyszerek a hormonszintem, hogy igen, kb egy 10 kilóért ( ennyi lehet rajtam a felesleg ) 3 hónapig 500 kalórián kéne élnem, pedig még egy orvosok által ellenőrzött kórházi osztályon is nagyobb a bevitel. a dokim miután megtudta mit csinálok ( direkt nem szóltam neki előre ) konkrétan azt mondta hogy életveszélyes játékot űztem. aki hormonálisan rendbe van ( a súlyt is befolyásoló hormonokra gondolok ) az lazán eléri ezt 1600 kalóriával. én már nem merek próbálkozni, mert kevesebb evéstől és tornától mindig jobban hízom mint a semmitől. aztán a dokival való beszélgetés rávilágított egy fontos dologra, amit eddig nem is tudtam, a kortizol működésre. én kb 20 éve élek fordított életet ( reggel 6 kor van este ) és sosem gondoltam volna, ennek milyen következményei vannak. most, így vérvétel meg minden után már látom.. ezért írt ki az endokrinológiára. csak az a baj, hogy addig meg megy az idő. csinálnék valamit addig is, csak nem tudom mit.


leírtam, hátha majd még olvassa ezt később valaki, aki hasonló helyzetben van és kicsit utána jár, hátha felismeri magát és megért valamit...

jan. 21. 23:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!