Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szűrővizsgálatok helyett csak...

Szűrővizsgálatok helyett csak vérvétel lehetséges spórolás miatt?

Figyelt kérdés
Valószínű ha sok pénzem lenne a magán orvosi rendelőbe visszatérő vendég lennék, de sajnos nincs sok, most pedig ideje lenne elmenni nőgyógyászhoz, ami citológiai + UH vizsgálat 30.000, mell ultrahang 20.000. Nem sajnálom az egészségemre a pénzt, kifizetném, de arra lennél kíváncsi, hogyha elmennék vérkép vizsgálatra ami olcsóbb nem tudnák e kideríteni, hogy van e komoly bajom. Úgy hallottam a vörösvértest süllyedésből látják hogy gyulladás, daganat van e a testben.
jan. 24. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Betegség miatt nem rendel már egy éve a nőgyógyászom,ezért egy rendelőintézetbe mentem az évi rákszűrésre,vizsgálatra.

Ugyanúgy időpontra mentem,az orvos nagyon rendes volt,még vér,vizeletvizsgálatra is elküldött.

Nekem ez kellemes csalódás volt.

A gyulladást legbiztosabban a crp mutatja a vérben.

jan. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Állami nőgyógyásznál a rákszűrés 0 Ft. UH-ra a korod vagy érintettség miatt van szükség? Ha ezek indokolják be fog utalni UH-ra vagy mammográfiára szintén államira. A méhnyakrák-szűrést nem érdemes kihagyni, az egyik legjobban gyógyítható ráktípus ha időben észreveszik, és viszonylag könnyen, jól detektálható már a rákot megelőző állapot is, amit a vérkép még nem mutat.
jan. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mármint mell UH-ra van-e szükség a korod/érintettség miatt? Mert hüvelyi UH-t szintén csinál normális orvos az éves rákszűrés részeként + tapintásos vizsgálatot is.
jan. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ha nálad ezek a vizsgálatok szükségesek és indokoltak, akkor nem tudod egy szimpla vérvétellel kiváltani, teljesen más mint pl. egy UH vagy citológia, nem is értem a kérdést. A CRP meg inkább akut szakaszokban magas csak és akkor sem mindig jellemzően, szóval abból nem fogod megtudni, hogy mivel van gond. #2-es meg nagyon jól leírta.
jan. 25. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!