Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ilyen fiatalon megéri elmenni...

Ilyen fiatalon megéri elmenni szűrővizsgálatokra?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, de eléggé hipochonder, ezért a saját nyugtatásom miatt el akarok menni magánkórházba pár szűrővizsgálatra(Leginkább tumormarker,vérvétel,stb amiken gondolkodtam) Az ár nem vészes. Megéri elmenni, vagy felejtsem el, mert még túl fiatal vagyok?

2020. okt. 19. 01:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Megéri elmenni, mert így hipochonderként ezen fogsz stresszelni. Felesleges, de ha ettől megnyugszol, akkor nem én leszek az, aki megállít.
2020. okt. 19. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

Az ar nem veszes? Errol a szuleidet is megkerdezted? :) Ha valoban rendesen, normalisan ki akarnad vizsgaltatni magad, nem mondanal ilyet, mert nem csak annyibol all am egy kivizsgalas, hogy elmesz egy vervetelre.


Tumormarkerbol pedig onmagaban foleg nem derul ki semmi, inkabb a mar felismert es kialakult rakot folyamataban tudjak nyomon kovetni vele. Korai stadiumu rak felismeresere nem alkalmas.

Ezt a penzt en a helyedben (vagyis a szuleid helyeben) pszichologusra koltenem.

2020. okt. 19. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Vérvételre ingyen is elmehetsz, kapsz beutalót a gyerekorvostól, a tumormarker meg teljesen felesleges, mint #2-es leírta.
2020. okt. 19. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha nincs semmi bajod nem érzel semmilyen tünetet akkor teljesen felesleges ez a mizéria. Plána most ebben a járványos időszakban. A te korodban évente 1 vérvetel javasolt. Arra a háziorvos is ad beutalót. Egyebként meg sportolj attól múlik a hipohondria és egészségesebbnek fogod érezni magad. Ha rákos leszel az fel fog tűnni hidd el! Ne aggódj ezen.
2020. okt. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
2es: azért szerintem félévente egy vérvétel 7 ezer forintért nem sok pénz.
2020. okt. 19. 19:27
 6/14 A kérdező kommentje:
Mellesleg a szüleimtől ritkán kapok pénzt , amim van azt mind üzlettel/munkával szereztem
2020. okt. 19. 19:27
 7/14 anonim ***** válasza:
A vervetel nem sok penz, de a kerdesed ugy szolt: Ilyen fiatalon erdemes elmenni szurovizsgalatokra? Irtam is a valaszomban, hogy egy normalis kivizsgalas nem csak egy darab vervetelbol all, hanem csak hogy par peldat irjak, ultrahangbol, cukorterhelesbol, allergia vizsgalatbol, ha nagyon alapos akarsz lenni, akkor CT, MR, stb stb. Es ezekhez legtobbszor nem eleg egy darab orvos, hanem specifikusan olyan orvosokhoz kell menni, aki az adott szakterulethez ert. Es ez igy mar eleg draga, de mindegy.
2020. okt. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
CT-re es MR-re tunetek nelkul senkit sem kuldenek. Tul draga lenne
2020. okt. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
De, maganba lehet menni, ott ertelemszeruen te fizeted.
2020. okt. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ctre mondjuk ha nincs tüneted elég baromság mert nagy röntgemterhelés így ha sokat ctzteted magad előbb utóbb attól leszel rákos. Elég arra akkor menni ha baj van.

Minek fizetnél 7ezer forintot ha ingyen is lehet. Minek félévente ha semmi bajod ilyen fiatalon? Covidtól nem félsz? Annak lehetnek hosszútávú mellékhatásai jól elkaphatod a rendelőben. Ráadásul túlterheltek az orvosok. Miért most kell ezt a marhaságot kitalálni? Inkább pszichológushoz menj annak lenne értelme.

2020. okt. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!