Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit lehet tenni, ha a háziorvo...

Mit lehet tenni, ha a háziorvosom minden problémám elbagatellizálja és nem kezel rendesen / nem ad beutalót?

Figyelt kérdés

Néhány példa:

- endokrinológiára nem akart elküldeni, mert szerinte nem hullik a hajam és pár szál szőr nőként normális az állon (nem "pár" szál, sajnos több). A nőgyógyász szerencsére komolyan vett, kért hormon panelt vérvételen, kiderült hogy hormonális gondom van és meddő lehetek tőle ha nincs kezelve.

- a jobb vállammal is már több mint 1 éve visszatérő problémám van, nagyon gyakran annyira fáj hogy felemelni nem tudom a karom, kisugárzik a karomba, csuklómba, ujjaimba, sokszor egy tollat nem tudok megfogni - nem hajlandó neurológiára küldeni, kért röntgent, nincs elváltozás, hazaküldött hogy tornázzak mivel szerinte az a gond hogy ülömunkát végzek - amit amúgy is szoktam heti 4x (már amikor tudom mozgatni a vállam), és ezt el is mondtam neki az elején. Most épp arra spórolok, hogy magánba el tudjak menni.

- dec. 1. óta beteg voltam, 1 hét után hívtam fel hogy lázas vagyok, fáj a torkom, fülem, nem covid (csináltam 3 gyorstesztet), nem volt hajlandó antibiotikumot írni miután észrevette a gépben hogy penicillin érzékeny vagyok, még 2 hétig beteg voltam, hetente telefonáltam neki, hogy már a szemem is begyulladt és szétmegy a fülem, ekkor se adott AB-t. Végül magánba kellett mennem (SZTK-ba csak nagyon soká adtak időpontot), ahol adtak nem penicillines AB-t, a fül-orr-gégész csak nézett hogy erre már az első héten AB-t kellett volna kapnom és szerencsés vagyok hogy az arc- és homloküregek nem gyulladtak be még.


Próbálok átmenni másik háziorvoshoz, de akikkel eddig próbálkoztam, tele vannak, és mivel területileg nem hozzájuk tartozok, ezért nem vállaltak el. Gondolkodom azon is, hogy a betegjogi képviselőt felkeresem, de azt hiszem még rosszabb lenne a helyzetem, ha kiderülne a háziorvosnak hogy panaszt tettem. De ez sem normális, hogy akár hetekig beteg vagyok mert ő nem hajlandó kezelni, vagy hogy elbagatellizálja a problémámat és nem utal be szakrendelésre. Van bármi egyéb opcióm? Van valakinek esetleg valami tanácsa?



2022. dec. 29. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Messzebb is választhatsz háziorvost, vannak előnyei: pl. választhatsz, hogy a lakcímed vagy a doki körzete szerinti szakrendelésekre mész-e. Ha megkérdezik, hogy miért szeretnél váltani, akkor egy kedves barátod ajánlotta őt... ne ócsárold a korábbi orvosodat.
2022. dec. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
7%

Már bocs, de ha elvégezted az orvosit és ennyire tudod mikor hova kell beutaló akkor nem is kell neked háziorvos. Hajrá, gyógyítsd meg magad!


Egyébként ilyen beteget senki nem fog átvenni. A háziorvos nem kívánságműsor!

2022. dec. 30. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 köszi, ezzel próbálkoztam, mint írtam a leírásban, nem vesznek át, mert fullon vannak és lakcím alapján nem tartozok oda. A probléma pedig az, hogy a háziorvos nem hajlandó beutalót adni..


#2 bocs, de szerinted normális amit csinál? Azért hoztam a példákat, hogy kiderüljön, nem képzelődök.

Mindenki tudja, hogy a hajhullás és erősödött szőrnövekedés hormonális problémára utal, ezért kellett volna endokrinológiára mennem, ahol kivizsgálják. A nődokival csak szerencsém volt, ha nem nemi hormon okozná, akkor a mai napig nem lenne diagnosztizálva és kezelve a háziorvos miatt.

Azt szintén tudja mindenki, hogy ujjakba, csuklóba és egész karba kisugárzó fájdalom idegi eredetű, amit a röntgen nem mutat ki. Neurológus szakorvos tudja kivizsgálni, amihez beutaló szükséges. Ezt nem én találtam ki, nyugodtan nézz utána vagy beszélj más orvosokkal. Nem normális dolog, hogy időnként írni nem tudok, mert nem tudom fogni a tollat, annyira fáj a kézfejem/csuklóm/ujjaim.

A FOG-os betegség is, szerinted ez a normális, hogy hetekig beteg vagy, köhögsz, folyik az orrod, 3 hétig!!! be van gyulladva a füled és a szemed, és a háziorvosod nem ír semmit?

Eléggé szomorú, hogy számodra ezek normális dolgok. =( Az ember ugyanis nem ezért fizeti a TB-t...


A szülővárosomban a háziorvos sose viselkedett így, mindig normálisan kezelt és sose tagadta meg a beutalót, vagy javasolt másik szakrendelést ha úgy gondolta, nem olyan problémám van.

Sajnos nem tudtam nála maradni mert már nem tudtam hazajárni hétköznaponta vidékre.

2022. dec. 30. 09:23
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Akkor a megoldás az lesz, hogy a szülővárosodban lévő dokihoz jelentkezz vissza. Ha szükséges lakcím/tartózkodási hely, ott ezt valószínűleg könnyen elintézed. Most úgyis részben távgyógyítás van mindenhol, úgyhogy nem kell mindennel utazni, elég egy telefon. Gyógyszereket fellövik a felhőbe, nem kell bemenni a receptért. Mivel a legtöbb helyen lehet időpontra menni, így még spórolhatsz is az idővel ahhoz képest, hogy régen odamentünk és vártunk 2-3 órát a többi köhögő beteg között, hogy sorra kerüljünk.
2022. dec. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A szülővárosom 3,5 órányira van. Nem tudok ennyit utazni egy vizsgálatért. Hiába volt COVID, nincs távgyógyítás. A jelenlegi háziorvosom is behív állandóan "megvizsgálni", ami igazából annyi, hogy ülök a székben és elhajt / felveszi a panaszaimat de nem ad semmit. A szülővárosomban lévő doki is behívja pl. tesómat amikor beteg és negatív a COVID tesztje, rendesen megvizsgálja.
2022. dec. 30. 11:07
 6/7 anonim ***** válasza:
70%
Hát a betegjogi képviselő nem fogja orvosszakmailag felülbírálni a háziorvosodat és kötelezni beutalók kiállítására vagy gyógyszerek felírására, úgyhogy vagy megbarátkozol a jelenlegivel vagy váltasz. Én nem látok más megoldást a problémádra.
2022. dec. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
68%

Nem igazán tudok érdemben segíteni, de én is hasonló problémával küzdök. a Covid alatt bármit mondtam a háziorvosomnak ennyit tett hogy oltásra küldött. és megalázott hogy nem voltam beoltva. Azóta utálok hozzá menni. Ugyanez megy nálam is. Engem a bőrgógyász küldött hormonvizsgálatra a szórnövekedés miatt. A dokimat nem érdekelte a probléma.

Kedves 2es az ember érzi ha gond van nem kell ahhoz orvos hogy tudjam fáj valamim. Ő a segítségért van csak sokan nem adnak

2022. dec. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!