Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Benőtt köröm, hova menjek vele?

Benőtt köröm, hova menjek vele?

Figyelt kérdés

Próbáltam kivágni, de nem sikerült. Már nagyon állni se tudok, ha a padlóhoz ér az ujjam, nagyon durvan elkezd fájni.


Elég rosszul is néz ki, vörös, duzzadt, néha vérzik.


Hova tudnám elvinni? Hogy működik ez egyébként, mi a folyamata?


Kecskeméti vagyok.


jan. 31. 17:41
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Reggel felcsesztem magam azon hogy nehezen tudtam rá állni, beáztattam és amennyire tudtam kivágtam. Pirosnak még piros, kicsit duzzadt, de már rá tudok állni, és ha meg is nyomom olyan ponton, nem úgy fáj hogy behugyozzak :D viszont fura, mert olyan mintha egy részen nem tudnék a körömhöz nyúlni/jutni.
febr. 1. 18:03
 22/29 anonim ***** válasza:
en nemtom ezen mit lehet smiley-zni de oke ha neked tetszik kerdezo akkor gondolom kerdes lezarva
febr. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

15,18 vagyok.

Látom, nem vagy ijedős, a felelőtlenséged viszont komoly bajt, akár amputációt is okozhat.

febr. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Valszeg bent maradt egy körömdarab, azt érzed. Majd ha nő egy kicsit begennyed újra.
febr. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

#22 jajj, bocsánat hogy az interneten, egy random oldalon használok emojikat, mem tudtam hogy bántják azt a nyugdíj előtt álló szemeid. ráadásul 1 emojit használtam csak, kiégek hogy az öregek mennyire érzékenyek :D


Én legalább nem szopom a másik fszát azért mert ékezet nélkül ír, meg ha kérdés van, arra válaszolok, nem csak beköpök ilyen random, semmit mondó kommentet :D

febr. 2. 06:43
 26/29 anonim ***** válasza:

#25 Az emojik az én nyugdíj UTÁN álló öreg szemeimet nem zavarják, de ha oda nem illően használják -mint pl te is- akkor arra gondolok, hogy "ennek meg mi baja?".

Nem a 22-es vagyok.

febr. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

20-as, a 19-es vagyok, én nem vagyok sem sima, sem gyógypedikűrös, undorodnék hozzányúlni más lábához, de a kettő nem egy és ugyanaz! Annyira tájékozatlan vagy, hogy az hihetetlen. A kettő abban különbözik egymástól, hogy akinek odabiggyesztik a kis papírjára, hogy gyógy, az nem véletlenül van, különféle gyógyászati kezeléseket is végre tud hajtani. (Benőtt köröm, tyúkszem, szemölcs, meg mit tudom én.) Műteni valóban nem tud, az a sebész, remélem ez világos, de a körömágyig simán le tud menni.

Neki van tudása, és alkalmatossága ahhoz, hogy kivágja a benőtt körmöt anélkül, hogy elfertőződne az egész, vagy károkat okozna, mint amit otthon magadnak simán össze tudnál hozni. Ha akkora gyulladás van a lábujjon, ahhoz hozzá sem fog nyúlni, hanem orvoshoz küld. Persze sokan nem mernek ezzel orvoshoz fordulni, sok a rossz tapasztalat (ismerősnek gyakorlatilag érzéstelenítés nélkül levették az egész körmét, jelenleg pereli az orvost) ezért van munkája a gyógypedikűrösnek.

A férjem évekig magának vagdosta ki a benőtt körmét, sokat szenvedve vele. Aztán találtunk egy jó gyógypedikűröst, hozzá akkor kell menni, amikor már érzi, hogy picit nyom a köröm. Azóta nincs is neki begyulladva, és bár most próbálják a körömre tett valamivel a körömágyat (ún. körömvezető sínt) szélesíteni, "egyenesbe hozni", már van is eredménye, de mostanra fontolgatja a férjem, hogy mivel nagyon elfoglalt, egyszerűen nem fér bele az idejébe 4 hetente ez a kezelés, és nézegeti a magánklinikákat, ahol rendbe teszik ezt neki. Az elkeserítő az, hogy ott sem tudják 100%-ig garantálni, hogy nem fog újra előállni ez a probléma. Mindenesetre én is támogatom, hogy próbálja meg sebésszel megcsináltatni.


Mindegy, szóval attól, hogy te nem ismered el ezt a szakmát, attól még létezik. Továbbra is azt tudom mondani tájékozódj, mert a tudatlanságoddal magadat minősíted. Hányni tudnék attól, ahogy lenézed azt, aki ezzel foglalkozik, pedig ez is egy munka. Plázacicáknak a sima pedikűrös, műkörmös is megcsinálja a körmét, de az is egy munka, nem kell azt sem lenézni, aki azzal foglalkozik. [link] Nem vagyok hajlandó erről tovább vitázni.

febr. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

27


Oke, ha van engedelye a pedikurosnek, gyogypedikurosnek, hogy lidokain injekciot adjon kezelesre ami mar csontig megy (nekem sebesz csontig adott injekciot, egy vastagabbat), akkor sem. De meg engedelye sincs, egy benott korom, sulyos allapotban meg nem siman lereszeljuk meg levagjuk vagy konyhasoval dolgozunk. Ez muteti beavatkozas sebesszel, orvos. Nem pedikurozunk itt.

febr. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Én gyerekkorom óta szenvedtem először az egyik hüvely lábujjal, aztán már a másikkal is. Egyszer gyerekkoromban nekem is sebészeten vágták ki (jó szarul, mert benne hagyták a levágott köröm darabot, pár hét múlva én "halásztam" ki gyulladt sebből). Nagyon rossz emlék...


Utána már magamnak vágogattam ki sokszor nagyobb, néha kisebb sikerrel. Nekem bevett módszerem, és csak erra fenntartott "műtéti" eszközeim voltak.


Egy nagyon minőségi kisollóval bevágtam a koromággyal párhuzamosan amíg tudtam. És kvázi egy szemöldök (később áttértem egy nagyon finom műszerész fogóra) "kitéptem" a benőtt darabot. Aztán Betadin. Ezt ha életemben nem 200x megcsináltam, akkor egyszer sem. Szinte rutinszerű volt 3-4 hetente.


Persze nagyritkán csak megsértettem az amúgy is gyulladt körömágyat, jól elbarmoltam, és "vadhús" nőtt stb. Így visszagondolva mennyire szörnyűségeket csináltam magammal... De szerencsére ez csak pár alkalom volt.


Most 49 vagyok. Nem tudom mi történt, de lassan mindkét lábujjamon a köröm "végigküzdötte" magát a körömágyon. Kb két éve "kiért" a lábujj végére. Azóta már csak simán az elejét kell levágni. Gyakorlatileg megszűnt a benőtt köröm probléma.


Anno mikor még nagyon szenvedetem vele, egy sebészeti beavatkozást találtam Budapesten. Ahol a benőtt rész eltávolítják. Majd ahol a benőtt köröm rész "keletkezik" (asszem ún. mátrix sejtek), azokat a szöveteket lézerrel kiégetik, elpusztítják. És így a köröm már csak "laposan" nő. Kvázi beszabályozzák hogyan nőjön. De már nem emlékszem melyik magánklinika volt. Az elvileg végleges megoldást ad. De most már nincs szükség rá...

febr. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!