Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyógypedikűröshöz vagy sebésze...

Gyógypedikűröshöz vagy sebészetre menjek?

Figyelt kérdés
Már egy jó ideje be van nőve a körmöm aminek következtében be is gyulladt elég szépen. Tetran kenőccsel kenem illetve fáslizom, van mikor a gyulladás lejjebb megy van mikor nem. Elsősorban gyógypedikűröst néztem ki magamnak mert úgy meg tudja csinálni, hogy utána ne legyen ilyen problémám vele. Viszont ő bármennyire be van nőve, meg csúnya meg tudja csinálni? B megoldásként a sebészetre menetel lesz, bár azt mondják hogy sokaknak utána úgy nőtt vissza a körme, hogy megint benőtt. Akinek van tapasztalata bármelyiknél az kèrem írjon.

2023. szept. 12. 17:55
 1/8 anonim válasza:
0%

Magán bőrgyógyászhoz mennék vele, második opcióként sebészetre. Gyógypedikűröshöz nem.



Az első opció kíméletesebb és a hosszú távú eredmény is jó lesz. Állami sebészeten kifoghatsz hentest, ami mondjuk úgy fájni fog és később se lesz jó. Persze államin is kifoghatsz jót, de az lutri.


A pedikűrös meg maradjon a körömreszelésnél.

2023. szept. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Sebész.
2023. szept. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én magán sebészhez mentem, azóta se tért vissza a probléma. Kb 15 éve volt.
2023. szept. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

#1 olyan kérdésem lenne, hogy nem tudod, hogy a bőrgyógyász ilyen esetekben milyen beavatkozást végez vagy milyen folyamata van ennek?


Illetve a másik kérdésem, hogy ha ezzel a problémával sebészhez fordulok akkor akár ha leszedi az egész körmömet, akár nem azt mindenképpen érzéstelenítő alkalmazását megelőzően csinálja?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

2023. szept. 12. 19:01
 5/8 anonim válasza:

#4


Lehet lehangoló lesz, de a bőrgyógyász és a sebész is "kivágja" a körmöd. Esetlegesen a bőrgyógyász még próbálozik mással, a sebész egyből kivágja. Ha gyulladt akkor az érzéstelenítéstől is be fogsz tojni a fájdalomtól.


Érzéstelenítő nélkül felérne egy kínzással a köröm kivágása, szóval természetesen csak azzal csinálják.. de így is elég kemény menet. Államiban pláne, szóval azt kerüld el ha erre kerül sor.

2023. szept. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm. Mindenképp valakihez el akarok menni, mert már régóta fen áll ez sajnos.
2023. szept. 12. 19:48
 7/8 anonim ***** válasza:

Én voltam sebeszeten korombenovessel. Csak azt a részt vágta ki ami be volt nőve, nem az egész körmöt. És igen, érzéstelenítés sz volt, altatás nem.

Ez volt 17 éve, azóta nem nőtt be

2023. szept. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nekem épp ma vágták ki a benőtt részt, vadhúst sebészeten. 2 enyhén fájdalmas szuri a lábújjakba aztán elkezdi vágni 5perc múlva. Rosszabb mint egy fogászati beavatkozás mert a gyulladásról nem érzéstelenedik el teljesen. Fájt, de öklömet, fogaim összeszorítva ki lehetett bírni mert max 2perc az egész. Egerben van egy profi sebész ha jó lehet a távolság miatt.


Pedikűrös inkább a benövést segít elkerülni.


Viszont ezek után szabályzót fogok felrakatni, hogy egyenesen tudjon nőni a köröm.

2023. szept. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!