Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kék színű a TAJ jogviszonyom,...

Kék színű a TAJ jogviszonyom, mert külföldön volt biztosításom. Már elindítottam két hete a folyamatot az OEP-nél online, hogy ez a külföldi biztosítás megszűnt, de még mindig kék. Tudok így munkát vállalni, hogy kék? Többi lent

Figyelt kérdés
Jövő héten állnék munkába. Üzemorvoshoz kedden megyek, az TB alapon működik, vagy alapból fizet érte a munkáltató és nekem nem kell?

febr. 11. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs olyan hogy OEP mar, NEAK van. Ha kek akkor tudsz vallalni, alapbol a munkaltato fizeti broder, be sem kell jelenteni a NAV nak.
febr. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ha tartozasod lenne akkor nem lenne kek hane olyan piros mint az ordog, broder
febr. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ha külföldi biztosításod van, és azt bejelented, akkor kék lesz. Bejelentettem, hogy a külföldi megszűnt (hazajöttem), na és ez nem változott még vissza kékről zöldre vagy bármi másra. Tehát nem tartozásról van szó.


Telefonáltam ezzel kapcsolatban még pénteken két helyre is, az egyik szerint kékként nem tudok munkát vállalni, a másik szerint semmi akadálya. Itt meg hátha van személyes tapasztalat.


Bocsi, összekvertem, azért írtam OEP-et, mert a rendszer még mindig annak nevezi (pl. a kérvényt, amit beadtam) :D

febr. 11. 12:26
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez hulyeseg mar nem a te reszedrol. Szerintem oszinten olyan szar itthon az e-rendszer, meg a burokracia csodalata, hogy nem jutott el a megfelelo helyekre ez meg az, hogy te most hazajottel, meg bejelentetted, meg ez meg az meg a lonak a toke is viszket azt is vakarja meg valaki, erted... itthon az ilyen dolgok nem 2 het alatt mennek. Lehet hiaba volt kek, egyeb dolgok meg hianyoztak a munkaltatonak, hivatalos dolgok.


A kek jelenti hogy biztositott vagy VISZONT lehet tartozasod azt nezd meg. Ha meg van tartozasod akkor azt be kell fizetni de az mar gyorsabban megy. Egy bizonyos osszeg felett nincs TB-d es akkor mar piros vagy. Ha ondjuk 30 ezerrel tartozol, meg mindig kek vagy peldaul erted.


Ez a ket tippem van.

febr. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
plane most, hogy az igazsagugyi kompetencia meg a koztarsasagi elnok levaltasa is papirmunka. Nem hiszem, hogy te leszel a giza piramis prioritas tetejen..
febr. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi!


Elég nagy hülyeség igen, ezzel van a legtöbb gond (amivel én eddig találkoztam)... de ha lehet dolgozni, akkor annyira nem izgat, csak ettől félek.


Tartozni lehet, azt max levonják a fizetésből, ha magamtól nem fizetném be. A kék viszont azt jelenti, hogy "TAJ átmenetileg érvénytelen, külföldön biztosított".


Remélem az üzemorvos ingyen lesz (úgy tudom, a cég fizeti, nem TB-alapú), meg alá is tudom írni a szerződést... Kedden kiderül :D

febr. 11. 13:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Az üzemorvos nem TB finanszírozott, szóval azzal nem lesz gond, eleve az 4-es kategóriával megy. Azt nem tudom, a munkáltatót kérdezd meg, hogy ha kék, akkor mi van, lehet csak nekik be kell jelenteniük és meg van oldva...
febr. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!