Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Véleményeket szeretnék kérni...

Véleményeket szeretnék kérni vastagbéltükrözéssel kapcsolatban?mennyire fájdalmas a vizsgálat?Felhívtam a kórházat ahol csinálni fogjaák a vizsgálatot és azt mondták a teefonba hogy nem jár se altatás se bódítás,semmi..Nagyon rettegek

Figyelt kérdés

#vastagbéltükrözés #kolonoszkópia #nemadnaksemmit #fájdalmas-e #nagyonfélek,lehetelse megyek
febr. 12. 13:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Édesapámnak ugyanígy csinálták minden nélkül a kórházban, hát ő nagyon megszenvedett vele, borzalmas élmény volt neki és fájt is neki. Újra csak nagyon vészhelyzetben vállalná, különben nem. Szerintem amit tb alapon művelnek az már kb emberkínzás... Nem is értem legalább bódítást mért nem hajlandóak adni ez nagyon igazságtalan!
febr. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igen én is ezt tartom felháborítónak hogy van rá mód hgy ne fájjon de mégsem adnak semmit had szenvedjen az ember
febr. 12. 13:22
 3/17 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon egyénfüggő, ki miképpen éli meg.

Olyan érzés volt, mint amikor fáj a hasam, ahogy bevezették a csövet, időnként pár pillanatra volt kicsit intenzívebb hasi fájdalom is.

Ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor hasmenés alkalmával görcsös hasi fájdalmat tapasztal valaki.

Nem voltak sem rendkívül erős, sem kibírhatatlan fájdalmaim.

Igaz, hogy fájdalomcsillapító injekciót kaptam.

febr. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer elmondta nekem egy orvos, hogy azért nem csinálnak a tükrözésekkor bódítást, mert akkor utána mindenkit le kellene fektetni 1 órára és arra se hely, se idő nincs. Embert nem hallottam még akinek ne fájni csak úgy natúr egy vastagbéltükrözés.
febr. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%
Bódítás (fájdalomcsillapító) alkalmazása esetén nem kell lefektetni, nálam azt alkalmaztak, utána kísérővel mehettem haza (kísérőhöz ragaszkodtak).
febr. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Az is számít milyen szakaszt vizsgálnak.

Nekem bódításban csinálták, de még úgy is fájdalmas volt és éreztem.

Igen, fektettek utána.

Volt akit nem altattak, de szegény annyira jajjgatott.

Ismerős most volt magánban, vele nagyon rendesek voltak.

Nála daganatot találtak, majd műtik.

De ha nem bódítják és esetleg polipot találnak, amit le szokták venni, az nagyon fájdalmas lehet

febr. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálam polipot távolítottak el és nem fájt. Maga a tükrözés folyamata is olyan volt (időnként, nem mindig), mintha fájna a hasam, nem túl erős fájdalom volt.
febr. 13. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Utolsó! te sem kaptál semmit?se bódítást semmit?
febr. 13. 10:56
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy fájdalomcsillapító injekciót kaptam.

A cső bevezetésekor voltak pillanatok amikor kissé erősebb fájdalmat éreztem, meg kis feszítést, de hamar elmúlt.

Ismerős volt, aki semmit se kapott és nem igazán fájt neki.

febr. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Annyira rettegek hogy lehet el sem megyek..így hogy azt mondták hogy nem jár semmi
febr. 13. 11:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!