Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a baj ezzel a koleszterin...

Mi a baj ezzel a koleszterin érékkel?

Figyelt kérdés

Háziorvosnak mutattam, szerinte jó ( nincs csillag)

De endokrinológus azt mondta szerinte nem jó, magas, figyeljek oda


LDL-koleszterin (számíto: 3,72mmol

Se koleszterin/összes/:5,63 mmol

HDL-koleszterin:1,53mmol/L (1,09-2,29)

Non-HDL koleszterin: 4,10mmol/L


Ebben melyik érték magas? Úgy meglepődtem, hogy elfelejtettem kérdezni

Meg egyből kérdezték, hogy van e a családban magas koleszterines (van)

De a labor papíron egyik érték sem *-ozott

Akkor most melyikkel van baj? És hogy lehetne levinni?


febr. 13. 22:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az összes lehetne kevesebb is, de nem vészes.
febr. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

És mit ne fogyasszak? Gondolom zsíros dolgokat?

zöldséget mondta, hogy egyek, de azzal hogy lehet jól lakni?

febr. 14. 15:26
 3/15 anonim ***** válasza:
Azért annyira nem igényel ez drasztikus változtatást, hisz csak minimális az eltérés.
febr. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A koleszterin szintnél nem értelmezhető a labor referenciatartománya:

Az LDL minél alacsonyabb, annál jobb. Eddig nem sikerült találni olyan alacsony LDL értéket, aminél káros lenne a további csökkentése.

Az érték, amit meg szeretnénk célozni, pedig sok mindentől függ: nem, életkor, hipertónia, diabetesz, vesebetegség van-e, fordult-e elő érbetegség fiatal korban a családban, vannak-e kimutatható jelei az érbetegségnek.

Az orvosod egyébként valószínűleg az összes értékkel elégedetlen volt, kivéve a HDL, mert az egész jó.

febr. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Vannak orvosok akik a gyógyszerfelírási kényszerben szenvednek. A koleszterinszintet ki és mi alapján állapította meg? Azt tudod hogy minden második 45 év feletti embernek a határérték felett van az összkoleszterinje? A máj termeli... Nyilván mert kell a szervezetnek. Nehogy szedj koleszterincsökkentőt. Olvasd el a sztatinok mellékhatásait!
febr. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

3:

De mennyi a jó? Mihez képest tér el? pl. az összes? Írták, hogy az magas de meddig lenne jó?


4:

LDL-koleszterin,Se koleszterin,Non-HDL koleszterin ezek magasak? De mennyi lenne akkor a jó érték?


"Az orvosod egyébként valószínűleg az összes értékkel elégedetlen volt, kivéve a HDL, mert az egész jó."

Nem értem, mert 1 endokrinológusnak is mutattam és a háziorvosnak is, ők azt mondták, hogy ez tökéletes. A tegnapi (másik) endokrinológus mondta, hogy magas. De nem fejtette ki, hogy melyik érték magas, mennyi lenne a jó, mitől magas, mit csináljak, hogy ne legyen magas. Én pedig annyira meglepődtem, mert 1 orvos azt mondta nincs vele baj ezért nem értettem, hogy akkor eddig ezt nekem miért nem mondták


5:

Én 28 vagyok nem 45 felett

"A koleszterinszintet ki és mi alapján állapította meg?"

Vérvételi labor alapján állapította meg a hozzáértő orvos.

Csakhogy eddig 2 orvos nézte és azt mondák oké, de a tegnapi orvos azt mondta, hogy nem.

IR van ezért teljeskiörlésű, cukormentes dolgokat eszem, húst ritkán fogyasztok azt is csak csirkemell, tehát mostmár kezdek idege lenni, hogy akkor mit egyek ha semmi nem jó.

A tegnapi orvos persze azt mondta, hogy zöldséget de én azzal nem tudok jóllakni

febr. 14. 17:44
 7/15 anonim ***** válasza:

nyugi


semmi baj ezekkel az értékekkel


A egyél zöldséget meg csirkemmelet féle duma az orvosok vesszőparipája.

Na mega mindenre IS gyógyszer és gyógyszeer

febr. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

7:

A 4es válaszoló írta:

"Az orvosod egyébként valószínűleg az összes értékkel elégedetlen volt, kivéve a HDL, mert az egész jó."

Nem értem miért lett volna az összessel elégedetlen ... annyira azért csak nem rossz a helyzet


"A egyél zöldséget meg csirkemmelet féle duma az orvosok vesszőparipája"

Akkor mit egyek? zöldséggel éhen halok. Hús nincs mindig itthon h én reggel, délben este csirkemellt fogyasszak

febr. 14. 22:48
 9/15 anonim ***** válasza:

4-es vagyok:

A HDL annál jobb, minél magasabb (egy szintig, de te ezen a szinten belül vagy). Ezért a HDL szinttel nincs probléma.

Kis egyszerűsítéssel minden koleszterin, ami nem HDL, káros az erekre: tehát a totál koleszterin, de főleg az LDL és a non-HDL kb. ugyanaz, vagy kb. ugyanannak az eltérő megközelítésű mérése.

febr. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Akkor mire céloztál, hogy az orvos valószínűleg az összes értékemmel elégedetlen volt a HDL-en kívül?


Az "Se koleszterin/összes/:5,63 mmol" magasnak számít? de akkor mennyi lenne a jó? 1? 2? 3?

?!

febr. 15. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!