Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Terhességi cukor terhelésre...

Terhességi cukor terhelésre ki hogyan készült, az azt megelőző napokban?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Voltam a napokban terhelesen de magasak lettek az értelem. Viszont a doki szerint azért, mert a vizsgálat előtti napokban betegség miatt alig ettem valamit, így a cukor lesokkolta a szervezetemet. Most figyelek rá hogy elegendő mennyiséget egyek, de már nem tudom mi a jó.

febr. 17. 18:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy
febr. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos es hala a jo egnek sose volt a cukrommal baj, igy nem ertek hozza.

De azt tudom neked mondani, hogy en terhesen a 28.hetig hanytam, fogytam is 10 kilot addig. Persze probaltam enni, de nem volt az igazi. A terhelesen viszont tokeletes eredmenyeim voltak.

febr. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha elkezdesz "készülni" és odafigyelve enni, azzal csak meghamisítod az eredményt, és adott esetben a babának lesz baja. Egyél teljesen normálisan, ahogy mindig is szoktál, az ad értékelhetö eredményt.
febr. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Persze nem szeretném hamisítani. Csak mondta a védőnő hogy előző három napban keruljem a cukrosat, és figyeljek hogy 150g szénhidrátot legalább egyek. Ezért kérdezem hogy kinek mit javasoltak:)
febr. 17. 18:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Pontosan ugyanezt mondta nekem is a védőnőm a cukortól, de ő a szénhidrátra is azt mondta, hogy módjával, az utolsó étkezés pedig minimális legyen. A kezdő cukrom így nagyon alacsony volt, megittam a glükózt és negyed óra múlva fel kellett locsolni. Ott mondták, hogy baromságot mondott a védőnő. A végső eredmények amúgy nem lettek rosszak, de tényleg sokkot kapott a szervezetem a sok cukortól hirtelen.
febr. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Semmi komoly előkészület nem kell, cukrot is lehet enni, csak minimum 150gr. szénhidrátot kell enni azt azt megelőző 3 napban. Előfordulhat, hogy egy betegség okozhat ebben problémát, ezért is el kellett volna halasztani utána 2 héttel.
febr. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Csak mondta a védőnő hogy előző három napban keruljem a cukrosat, és figyeljek hogy 150g szénhidrátot legalább egyek." - ennyi a lényeg. A vérvételt megelőző napokban ne egyél napi több édes péksüteményt vagy tortát, de legalább napi 150 g széndhidrát szükséges, amúgy pedig normális étkezés.


2 vagy 3 pontosat kérnek? Érdemes lenne inzulint is nézetni, ha már rossz volt az első eredmény, az ad némi plusz infót.

febr. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Két pontosat. Hetfon ismétlik meg. Egyenlőre ugyanúgy eszek ahogy szoktam, csak nem nasizok, nem iszok cukros üdítőt. Holnapi nap este 6-7 körül vacsi utána pedig maximum víz, ha jól tudom. Vacsorához lehet enni szénhidrátot, vagy inkább keruljem?:)
febr. 17. 20:45
 9/9 anonim ***** válasza:
Legalább 10 órányi koplalás kell, és ehetsz szénhidrátot vacsorára. Ez egyébként mitől függ, hogy 2 vagy 3 pontos, tudja valaki? Hogy az orvos mennyire lelkiismeretes? Nekem mindkétszer 3 pontos volt kérés nélkül, az több infót ad (az elsőnél inzulint is néztek).
febr. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!