Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a terhesség elejèn már...

Ha a terhesség elejèn már cukros lehettem,okozhatott bajt?

Figyelt kérdés
Terhességi cukrom van,16 héttől van kezelve,most vagyok 21 hetes...lehet inzulinra lesz szüksèg mert az esti cukor általában fel megy... (8 körüli). Valószínűleg már a terhesség legelejètől cukros vagyok ,de akkor még nem volt kezelve, mondjuk 8hettől kb 13 hetes korig nem nagyon tudtam enni,de aztán már igencsak.....attól tartok ,hogy valami gondot okozott...

2023. aug. 16. 14:58
 1/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ha ez valóban terhességi cukorbetegség, akkor ez a 2-3.trimeszterben szokott jelentkezni. Sok szövődménye lehet, kár lenne ezeket felsorolni, de kezelni lehet és akkor rendben lesz.
2023. aug. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát az első terhességemnèl is az voltam, utána nem igazán nézettem....de a fiamnàl a 25 hét körül nèztèk ,most előre vettèk...de azt mondta az orvos elég a 16.hèten nézni...de hát nemtudom..
2023. aug. 16. 15:27
 3/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
De ha kezelve van, akkor jó lesz így, nem tudsz többet tenni. Azt meg nem fogod tudni, hogy ez ezelőtt okozott-e valami problémát vagy ebből kifolyólag lesz-e.
2023. aug. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát ez az..😐
2023. aug. 16. 16:04
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk nem véletlenül mondják, hogy ha valaki terhességi vukros, akkor utána egyrészt oda kellene figyelni a diétára, másrészt évente kellene cukorterhelés és a következő gyerekvállalás előtt szintén kellene.

Nem ártana néha fel is készülni a terhességre...

2023. aug. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, onnantól igazán veszélyes a babára, hogy kialakul a hasnyálmirigye. Szóval időben kezelve lett. Meg korai vetélés, teherbe nem esés is lehet cukorbetegség miatt, de ez nálad nem jött elő. Figyelj majd oda magadra a terhesség után is, mert a gyerekeidnek anyára van szüksége.
2023. aug. 17. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
18:01 Képzeld az orvosom mondta,hogy nem kell a 16.hètig nézni... Fel készültem a terhessègre ,így a 30 éves fejemmel....
2023. aug. 18. 20:50
 8/8 A kérdező kommentje:

02:50

Remélem, hogy időben vagyok... Köszönöm a választ 😊

2023. aug. 18. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!