Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért van az, hogy evés után...

Miért van az, hogy evés után lejjebb megy a cukrom? Nem fordítva kellene lennie?

Figyelt kérdés

Éhgyomorra mértem 5,3 volt

reggeli után 1,5 órával 4,3


de múltkor is ezt tapasztaltam, hogy ebéd után is kevesebb volt mint ebéd előtt.


Valami nem jó....


febr. 18. 12:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Rossz a vércukormérő.


Persze olyan van cukorbetegségben, hogy eszik az ember és mégis megy lefelé de ott alapból már elkezdett evés előtt is esni lefelé. Ráadásul azt megérzed.

febr. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem terhességben simán volt ilyen. "Elszámolta" magát a szervezet az inzulin termeléssel, túl sok lett, 1 óránál már visszament a vércukorszintem az evés előtti értékre, utána meg alá.


De ha tudnánk, milyen a te egészségi állapotod,okosabbat lehetne mondani. Az se mindegy, hogy egyszer -egyszer fordul ez elő vagy mindig, és az se hogy mit ettél.

febr. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1:

Vadonat új mérő

Cukorterhelésen mikor voltam és ittam a cukros löttyöt akkor is a 60 perces kevesebb lett mint az éhgyomri és mondta az endokrinológus hogy " beesett az érték" de különösebb magyarázatot nem kaptam


2:

Jégsalátát, paprikát, főtt tojást, fasírtot ettem meg egy teljes kiőrlésű, édesítőszeres aldiban kapható knuspit

Kezdetleges IR-r diagnosztizáltak 2 éve. Legutóbb 6,1 volt a laborban a cukor, ezért mondta az orvos, hogy mérjem de hogy jó e a készülék azt nem tudom, most vettem nem kellene hogy rossz legyen

febr. 18. 15:44
 4/12 A kérdező kommentje:

2 éve

az éhgyomri cukor volt 5,8

60 perces vércukor terhelésnél 4,4 mmol ( inzulin meghatározása 23,50 mU)

120 perces vércukor terhelés 4,9 mmol (inzulin meghatározása 12,30 mU)


Pontosan nem tudom mit jelentenek ezek az értékek, de akkor azt mondta az endokrinológus, hogy nem jó hogy "beesik az érték"

febr. 18. 15:49
 5/12 anonim ***** válasza:

Akkor az orvosoddal kéne erről konzultálni, inkább benne bízz, ne bennem. De azért leírom a véleményem.


Egyrészt lehet az éhgyomri mérés kicsit magasabb, mint a te "rendes" éhgyomri értéked, ha felkelés után sokára mérted, vagy ha későn keltél. Jellemző, hogy reggel evés nélkül is elindul felfelé a vércukorszint. Ez nem baj ha nem vagy cukorbeteg, csak emiatt megtévesztő magasat mérhetsz és azt hiszed rá, hogy éhgyomri. A hajnali jelenségre keress rá, ha érdekel. Az evés utáni meg másfél óra alatt simán visszamehet az éhgyomri értékre, és simán lehet 4.3 az "igazi" éhgyomrid. Vagy a kettő között.


Az evés utánival az is lehet, hogy túlságosan leesett, főleg ha most változtattál az étrendeden. A szervezeted több és gyorsabb felszívódású szénhidráthoz van szokva, a szokásos mennyiségű inzulint termelte, esetleg az édesítőszer kicsit be is csapta, többnek becsülte az agyad a bevitt szénhidrátot. Emiatt a szükségesnél több inzulint termelt, és túlságosan lement a vércukorszinted. A kaja jónak tűnik, szóval szerintem csak idő kell míg beáll.


Nagyon összetett a vércukorszint szabályozása, és ez sokszor meglepő dolgokat produkál. Nekem például az alacsonyabb szénhidrát-bevitel magasabb éhgyomri értékeket okoz az egészséges határokon belül. Ami elsőre furcsa, de valamennyire meg lehet indokolni. (Nem vagyok cukorbeteg, de IR hajlamot örököltem, szóval csak idő kérdése ha nem vigyázok.)

febr. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

5:

Természetesen konzultálok vele, 1 hónap múlva van időpontom, addig is kíváncsi voltam.


Köszönöm

febr. 18. 19:55
 7/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nyilván nem jó, ha beesik az érték, de még ez nem IR, viszont étkezéssel lehet korrigálni. Páromnak terhelésesnél mindig beesik a 120 perces nagyon a 0 perces alá, de az orvosa szerint csak annyit kellene tenni, hogy többször egyen keveset, érzékeny a szervezete az inzulinra, egyébként maguk az értékek jók. Nálad nem annyira rossz ez, mert egyrészt ahogy #5 írta is, a reggeli 0 perces érték simán ugrálhat, meg attól is függ neked a 0 perceset hogy mérték, mennyi vizet ittál közben, stb. Bár nekem az fura, hogyha a 60 perces 4,4, akkor a 120 perces hogy lehet 4,9, közben semmit nem eszel, csak sima vizet iszol.
febr. 19. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kezdetleges IR, azt írtam ezt mondta az orvos.

Nekem 160 grammos diétát ajánlott, de annyira elegem van már a számolgatásból, hogy semmit nem tudok csak úgy megenni mindent számolni mi fér bele.

Vásárlásnál is lesni mennyi szénhidrát van benne.


Bár nekem az fura, hogyha a 60 perces 4,4, akkor a 120 perces hogy lehet 4,9, közben semmit nem eszel, csak sima vizet iszol. Fogalmam nincs... nem értek hozzá, csak azt tudom, hogy nagyon elegem van a számolásokból.

febr. 19. 09:37
 9/12 anonim ***** válasza:

Huu kitartást

Én ezért félek egyébként ettől a cukorbetegségtől mert ez a legrosszabb az egészben, hogy mindent számolgatni kell.


Bármilyen betegséget előbb választanék ha muszáj lenne mint ezt.

febr. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Jelenleg nem vagyok cukorbeteg, de nem is szeretnék az lenni
febr. 19. 12:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!