Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 hónap múlva 3 éves lesz a...

2 hónap múlva 3 éves lesz a gyerekem, még mindig fordítva beszél. Más van esetleg hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Szóval magáról leginkább E/2,rólunk E/1 személyben beszél. Pl. ha kérdezem ki az a Zolika, akkor mutat magára, és azt mondja, hogy Te. A tükörben is magára mutat, nem a tükörben lévő képre. Így akkor már kialakult az én tudat, csak rosszul beszél, vagy esetleg ez vmi elmaradást jelez?

Egy logopédus írását olvastam, ő azt mondta sokat segít, ha társaságba kerül. Az én gyerekem szeptemberben kezdi az ovit, eddig nem sokat tudott gyerektársaságban lenni, lehet ez is befolyásolja?


2022. jún. 9. 07:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lányom 5 hónap múlva lesz 3 éves, ugyanígy beszél. Van a családban védőnő, hetente többször is találkozik vele, tehát pontosan látja hogy mi a szitu. Rá is kérdeztem, állítólag rendben van. Mondjuk annyi a különbség hogy egy-két igét jól használ, de szerintem csak véletlenül :)
2022. jún. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, a fiamnál is előfordul, hogy jól használja, vagy ha visszakérdezek, hogy ki a Zolika, akkor azt mondja, hogy én, vagy azt mondja, hogy "úgysem mondod, hogy én" 🤦‍♀️😂

Szóval lehet, hogy tudná hogy kell használni, csak ezt az E/2 személyt szokta meg.

Köszönöm, hogy írtál :)

2022. jún. 9. 08:39
 3/3 anonim ***** válasza:
66%

A lányom fél èvvelkorábban azt sem mondta, hogy cica

Elvittem beszédindîtásra

4 hónap után már ez sem volt…mire oviba került alig 3 évesen, addigra senki nemmmondta meg, hohy nem tudott beszélni ( neki megállt és nemfejlődött, majd visszafordult a beszéd)



Szóval nyugi


Vannak gyerekek a csoportban akik 3 szót, ha szóltak kezdéskor.


Lesz logopèdiai felmérés is lesz..

De ezeket most a fiamnál látom ( most van ovi előtt)..

Egyik héten így mond valamit, aztán már jól a következőn észrevétlen

2022. jún. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!