Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Accu chek cukormérő ennyire...

Accu chek cukormérő ennyire megbízhatatlan?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem teljesen pontos és nem is lesz sosem annyi mint a laborban....


Éhgyomri laborban nekem 5,8-6,1 szokott lenni.

Ma mértem itthon éhgyomrit az volt 5,3 (ezzel még nem is lenne kondom, kis eltérés belefér)


Mértem reggeli után 1,5 órával 3,4. nézem, mennyi??? Sosem volt ennyi. Még vérzett az ujjam gyors mértem még1x az pedig 4,3 lett.

Ennyire pontatlan lenne?


Nem mindegy, hogy 3,4 vagy 4,3.

Nekem mind2 gyanusan kevés az éhgyomrihoz képest na de 1 percen belül mér egy 3,4 et és egy 4,3-at???

Nem olyan olcsó ez a teszt, hogy a tesztet is ellenőrizzem. Nekem ez elég nagy eltérés.

Lehet sok vagy kevés volt a vér?

De mérte mindkét esetben tehát ezzel nem lehet gond... nem értem mi ez a nagy eltérés.


febr. 18. 12:14
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
nem is lenne gondom*
febr. 18. 12:15
 2/27 anonim ***** válasza:
Tudtommal az egyik legjobb. Szóval valami akut gond lehet. Az enyém (más márka) mér túl kevés vérrel is, de hülyeséget (alacsonyat általában). Esetleg lejárt a tesztcsík, túl régen volt kibontva, hibás széria. Nagyon nyomkodtad az ujjad hogy jöjjön vér. Ezekre tudok így hirtelen gondolni.
febr. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Vadonat új, nemrég vettem.

Még az a tesztcsík van benne, amit a készülékhez vettem.

Nem vettem pluszban tesztet.


Annyi vért tettem rá, hogy mérjen tehát nem gondolnám, hogy az lehet a gond. (ha kevés gondolom nem is mér)

De jött rendesen, nem nyomkodtam, az is befolyásolná?

febr. 18. 13:58
 4/27 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül érzékeli, ha kevés a vér. Szokott lenni a tesztcsíkon egy ki ablak, amin ellenőrizheted, sikerült-e elég vért felszívni vele. Az enyém simán mért úgy is, hogy nem telt meg a tesztcsík vér felszívásáraszánt résecskéje. Ez úgy is előfordulhat, hogy elég vér van az ujjadon, de nem ment be oda, ahova kell neki. Meg kell nézni a tesztcsíkot,van-e ilyen kis ablak rajta.


Ha nyomkodod az ujjad, akkor elvileg mérhet rosszat, mert szövetközi folyadék keveredhet a vérhez. Sok vércukormérő javasolja, hogy az első vércseppet töröld le és a másodikból mérj, igazából ugyanezért.


A tesztcsíkok csomagolásán nézd meg a lejáratot azért.

febr. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Van egy zöld kis négyzet és az eltelítődött



megnéztem, érvényes 2025. 03-ig

2023.06.-ban gyártották



"Sok vércukormérő javasolja, hogy az első vércseppet töröld le és a másodikból mérj, igazából ugyanezért."

Ha letörlöm nekem nem mindig jön magától új, van mikor éppen csak annyi hogy a tesztre elég, ha nem nyomom

febr. 18. 15:36
 6/27 anonim ***** válasza:

Hát akkor marad az, hogy rossz széria, vagy pont peched volt, mert igazából a mérések kis arányában megengedett ekkora szórás (most nincs kedvem előtúrni a táblázatot hogy hány %-ban mennyit tévedhet, ha veszel tesztcsíkot, benne lesz).


A lényegeg, hogy ha irreálisat mérsz, mérd újra. Én 2x újramérem olyankor és abból már egyértelmű szokott lenni.


Ami a letörlést meg a nyomkodást illeti, nekem minimális eltérést okozott, mikor kísérleteztem vele. Pár tizedet. Annyit meg alapból is szórnak a mérések. Ha inzulin dózist számítanék a mérés alapján, maximum akkor figyelnék erre.

febr. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 Ypszilon1980 ***** válasza:
Más is mér össze-vissza, van ami simán mért nálam 5,3-at, rögtön utána meg 6,3-at. Megbízhatatlanok, mert nem tudod, hogy mikor hibás a tesztcsík, vagy van amikor nem elég mennyiségű a vér, de mégis működik, de végülis mindegy, mert ezek a mérők nem diagnosztizálásra valók. Most mindegy, ha 5,3-at mérsz, vagy 5,9-et, egyik sem magas és beleszámolva a hibákat, vagy mindegy, hogy 3,4 vagy 4,3, nem jó mérések, ennyi. Ha mindig mérnél 7 körül, az lenne gond, de akkor meg vénás labor kell. Egyébként csak mondom, hogy laborban IR mérésnél páromnak legelőször tesztcsíkkal mérték, hogy 7 alatt van-e, lehet-e a terhelésest megcsinálni, az lett 4,7, aztán van egy 0 perces vénás, az lett 5,3.
febr. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

6: Már a teszt elfogyott azt mindenképp vennem kell vagy lehet a készülék hibás?


7:5,3 vagy 5,9 oké de 3,4 vagy 4,4 az nem oké.

Csak kb. mérésre vettem mivel 6,1 volt legutóbb és mindig is 5,9 körül volt a laborban is. Tehát eléggé határest.


Nekem terheléses labor eredmény állapított meg az orvos kezdetleges IR-t.

febr. 18. 17:49
 9/27 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, az nem mindegy, de arra írtam, hogy mindegy, hogy ha a mérési hibákat beleszámítjuk, akkor nem tudod ellenőrizni melyik a jó. Amúgy a készülék tuti nem hibás, inkább a tesztcsíkok szoktak ilyen problémásak lenni.
febr. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal kisebb az esélye, hogy a készülék a hibás, inkább a tesztcsík hibás széria, vagy pont kifogtad 100-ból azt a 2 db-ot, ami rossz. Vegyél egy dobozzal, és ha továbbra is furákat mérsz, menj el egy patikába párszor, ott általában megmérik neked csekély összegért, aztán te is, összehasonlítod, és ha tényleg hülyeséget mér, kibukik rajta.
febr. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!