Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy pszichológus mit tud...

Egy pszichológus mit tud kezdeni valakivel akinek az a baja, hogy utálja az embereket, tart tőlük, megbízhatatlannak tartja őket?

Figyelt kérdés

Tehát akinek ez a fő baja és ez okozza a legtöbb szorongást és keserűséget amikor emberek közé kell menni. És valamennyire tudatosul is benne, hogy miért hiszen megannyi rossz tapasztalat, csalódás érte.


Az ilyen számára van remény a gyógyulásra?


2021. aug. 6. 16:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Van: bár a fő gondja nyilván nem másokkal, hanem önmagával, és a hibás elvárásaival van.
2021. aug. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

1


Ettől féltem, hogy rám vetítene mindent, hogy igazából velem van a baj és magamat utálom, míg más angyali teremtés. Tehát nincs sok értelme elmenni hozzá és megpróbálni meggyőzni arról, hogy az emberek rosszak.

2021. aug. 6. 17:13
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el újra: hol írtam hogy mások angyaliak? (Kezdem azt hinni tényleg komoly bajok lehetnek veled. ) Ha minden és mindenki szar, nem biztos hogy a világban van a hiba....
2021. aug. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
És azt sem írtam hogy utálod magad. De sajnálgasd magad nyugodtan ha jól esik, hogy senki nem ért meg.
2021. aug. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
29%
Én férfiként ugyanez vagyok, de eszem ágában nincs pszichológushoz menni! Azt is útálom 😀 És akit gyűlölök, ahhoz nem megyek! 😀 Tudom, milyen érzés, de én megszoktam már az ebből adódó magányt, depressziót, testképzavart. Úgy sem tervezek sokáig élni. És most, aki azzal jön, hogy sajnáltatom magamat, na, azt is útálom 😀 Ki sem kell írni, alap gyűlölöm 😀
2021. aug. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Döntsd el, hogy ki akarsz ebből az állapotból lábalni vagy nem. Ha nem, mert jó így neked, akkor ne menj el. A szaksegítséghez fordulás kiindulópontja az ún. szenvedésnyomás. Mikor már annyira rossz neki, hogy nem bír tovább úgy ellenni. Ha akarsz változtatni, vagyis kész vagy vele együttműködni - nélküled nem megy, nincs varázspálcája - akkor együtt elindulhattok azon az úton, amikor az eddigi tapasztalataid általánosítását megkérdőjelezi, kiderül, hogy a "minden ember", ha jobban belegondolunk, mégse minden ember, továbbmenve még az is kiderül, hogy tulajdonképpen az emberek kisebbik fele, és akire meg igaz, ott meg lehet vizsgálni, hogy neked mi volt a szereped az ő ilyen reakciójukban, illetve mit tudsz tenni, hogy minél kevesebb ilyen élmény érjen, de lelki válság nélkül tudomásul tudd venni, ha mégis ér, anélkül, hogy a másik embert meg akarnád változtatni.
2021. aug. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%
Badarság, a pszichológus csak elhiteti veled az ellenkezőjét, hazugságokkal traktál, és olyan embert formál belőled, mint a társadalom legtöbbje. Én biztos nem mennék ilyen senkiházihoz, hogy úgy kezeljen, mint egy dilinyóst 😀 holott csak más az életmeglátásom. Amúgy meg mindenki azt csinál, amit akar 😀
2021. aug. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Köze nincs a pszichológusok klienseinek a dilinyósokhoz, 7-es. Ha te nem akarsz, nem mész. Ha elégedett vagy az életeddel, akkor nincs rá szükséged. Attól még másoknak lehet.
2021. aug. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Lehet, nem írtam, hogy ne menjen 😀 Menjen, de ha megutálja, én előre szóltam 😀
2021. aug. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

6


A kérdés, hogy ki kell-e lábalni vagy sem? A tisztánlátás fontosabb vagy a rózsaszín köd. Én szerintem az embereket igazi mivoltukban látom, és ez lelomboz. Szerintem ezen csak úgy tudnék változtatni, ha álomvilágba helyezném át magam és bemagyaráznám, hogy az emberek jók, kedvesek, igazságosak, önzetlenek. Ha reálisan látod őket szerintem nincs ahogy jól érezd magad. Csakis akkor ha valamilyen álomképet babusgatsz. Szerintem ha mindenki szembenézne a realitással elég sokan lennének depisek. A mentális égészséghez kell egyfajta szelektív figyelem és önbecsapás. De az nem maga az őrültség jele? Á ne, már megint a 22-es csapdája…

2021. aug. 6. 19:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!