Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Accu chek cukormérő ennyire...

Accu chek cukormérő ennyire megbízhatatlan?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem teljesen pontos és nem is lesz sosem annyi mint a laborban....


Éhgyomri laborban nekem 5,8-6,1 szokott lenni.

Ma mértem itthon éhgyomrit az volt 5,3 (ezzel még nem is lenne kondom, kis eltérés belefér)


Mértem reggeli után 1,5 órával 3,4. nézem, mennyi??? Sosem volt ennyi. Még vérzett az ujjam gyors mértem még1x az pedig 4,3 lett.

Ennyire pontatlan lenne?


Nem mindegy, hogy 3,4 vagy 4,3.

Nekem mind2 gyanusan kevés az éhgyomrihoz képest na de 1 percen belül mér egy 3,4 et és egy 4,3-at???

Nem olyan olcsó ez a teszt, hogy a tesztet is ellenőrizzem. Nekem ez elég nagy eltérés.

Lehet sok vagy kevés volt a vér?

De mérte mindkét esetben tehát ezzel nem lehet gond... nem értem mi ez a nagy eltérés.


febr. 18. 12:14
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, mitől romlik el,de amúgy nekem tényleg az a benyomásom, hogy egyre jobban szórnak a mért értékek, ahogy telnek az évek. Én csak "hobbiból" mérek,vagyis azért, hogy időben kibukjon, ha gáz van,mert sajnos a hajlamot volt kitől örökölni.


Ugyanakkor a belinkelt leírásban én csak kontroll oldatos ellenőrzés lehetőségét találtam, beállítást nem. Vagy csak nem olvastam figyelmesen?

febr. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

20:Én nemrég vettem,ebbe biztos nem kell még a kontoll folyadék de

a papírján sem írta hogy kelleni fog

febr. 18. 23:00
 23/27 A kérdező kommentje:

21:

Én nem értem ezt a kontroll oldatos ellenőrzést abszolút

febr. 18. 23:01
 24/27 anonim ***** válasza:

Az a kontroll oldatos ellenőrzés lényege, hogy lehet venni olyan cukoroldatot, aminek pontosan ismert a koncentrációja. Ha ezt az oldatot használod a véred helyett egy méréshez, akkor előre tudod, minek kéne kijönni. Így le tudod ellenőrizni a mérő működését.


Itt valaki beállításról is írt, azt nem tudom, lehet-e és hogyan.


De nem valószínű, hogy egy új mérőnél ilyen probléma lenne. Méricskélj még pár napig, és ha furákat mérsz mikor már belejöttél, akkor kérdezz rá a patikában.

febr. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

És ez a kontroll folyadék mennyibe kerül?


A mérésbe már belejöttem, azzal nincs gond. Tesztet kell majd vennem.

febr. 19. 10:44
 26/27 anonim ***** válasza:

Itt pl. 3000 Ft:


[link]


De én nem vennék, előbb beszélnék az orvossal, hogy normális-e hogy ennyit szórnak az eredmények. Lehet, hogy a diabetológián tartanak ilyen oldatot, hiszen csak egy csepp kell a teszthez. Meg az is lehet, hogy amúgy se lennél vele kisegítve, a tesztcsík dobozán majd látod, hogy milyen széles sáv fogadható el helyes kontroll eredménynek.

febr. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Diabetológián én még nem jártam, endokrinológushoz járok, fogok vele beszélni de csak 1 hónap múlva van ez eredmény.


Az előző teszt csík dobozán ez van: (még újat nem vettem)


1 (kék sáv) 41-71 control mg/dL 2,3-3,9

2 (piros sáv) 137-186 mg/dL 7,6-10,3


de én nem állítottam semmi a konoll folyadékkal (nem is volt hozzá)

Akkor lehet hogy minden eredményt összevissza mért?

febr. 19. 14:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!