Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tényleg a lakosság majdnem...

Tényleg a lakosság majdnem egytizede koronavírusos jelenleg vagy csak a tesztek ennyire megbízhatatlanok?

Figyelt kérdés
A II. kerületben 4351 ingyenes teszt elvégzése után 327 pozitív esetet találtak. Tehát az egész országot tekintve akár 800 ezer magyar is lehet/lesz fertőzött? Ez azért eléggé valószínűtlen, talán a tesztek adnak túl sok hamis pozitiv eredményt.

2021. nov. 21. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy tipp, ez nem reprezentatív minta, például mert csak egy szűkebb terület lakosságára szűkített mérés, és azon belül is ráadásul szerintem nagyobb arányban mentek el tesztelni, akik amúgy is betegnek érezték magukat.
2021. nov. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyorsteszt akkor nem teljesen megbízható az eredmény(nekem is van olyan ismerősöm akinek a gyorsteszt pozitív lett, utána megkapta az eredményeket, hogy nem covidos és sosem volt az).

Viszont igen, lehetnek olyanok akik betegek csak nem tudnak róla.

2021. nov. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

2-es én úgytudom, nincs ingyenes gyorsteszt, csak pcr, de lehet, hogy nem így van.

Amúgy a pcr teszthez a nyálkahártya mucin rétegéből vesznek mintát, ami ilyenkor tele van elpusztult kórokozókkal, vírusokkal. Felnyúlnak a pálcikával és kiszednek egy kis ilyen trutyit. A kórokozókkal, vírusokkal ilyen őszi-téli szezonban folyamatosan találkozunk, úgytudom, csak belepusztulnak legtöbbször ebbe a mucin rétegbe, aminek amúgy ez az egyik feladata. Ezért többnyire nem is okoznak tünetet, nem leszünk betegek, ha ez a nyálkahártya egészséges. De az elpusztult vírusok töredékei, maradványai benne vannak úgytudom, amiket a pcr teszt természetesen kimutat. Ráadásul valami 7 féle humán koronavírus van, ami között nem tud különbséget tenni a pcr teszt, mintha így olvastam volna. Ezért is lehet ennyi úgymond tünetmentes fertőzött, hiszen ezek nem betegek, mert a nyálkahártyájuk elpusztította a vírust, a maradványok a mucinban vannak,a pcr teszt pedig pozitív lesz.

Bárcsak nekem lenne ennyi eszem, mint annak, aki ezt kidolgozta😂.

Ilyen náthás, őszi szezonban, mikor amúgy is taknyosak vagyunk, meg köhögünk annyi pozitív tesztet lehet produkálni, amennyit csak akarnak.

2021. nov. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

2-es

Mivel gyorstesztnél a hamis negatív teszt több, mint a hamis pozitív, amit írtál az nem javít semmit a számokon.

Kérdező

5% körül amúgy simán lehet, ami alsó hangon 450000 és feltételezve, hogy legalább 10 napig kimutatható a fertőzöttség, napi kb 45000 új van a 10000 helyett. Ennek azért jó része csaknem tünetmentes, ezért nem teszteltetik és így csak véletlenül derül ki.

2021. nov. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 scamdemic ***** válasza:
100%
2021. nov. 22. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!