Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha a háziorvossal beutaltatom...

Ha a háziorvossal beutaltatom magam a neurológiára, akkor oda rögtön mehetek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy mindent magánúton kell intéznem, pl gyógytornász, fogorvos, magánúton mentem el CT-re is, és ugye ezek nem kis pénzek. És jó lenne legalább ennyit spórolni, mert nekem csak egy negatív neurológiai vizsgálat kellene, a gyógytornász miatt, és hát az is vagy 30 ezer forint, nyilván kifizetném, de ha van lehetőség, akkor megspórolnám azt a pénzt.

febr. 29. 21:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Igen ,ahogy időpontot kapsz.
febr. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez nagyon jó hír.
febr. 29. 21:51
 3/11 anonim ***** válasza:
Csak arra készülj fel, hogy a legtöbb helyen 3-4 hónapot kell várni neurológiára.
febr. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát azért megpróbálom TB alapon(mert egy próbát megér), ha valóban ilyen sokat kell várni, akkor intézem ezt is magánúton. Egyébként fiatal nő vagyok, és sose voltam beteg, mostanában vagyok az, mindig is tudtam, hogy rossz a magyar egészségügy, viszont most hogy ténylegesen beteg lettem, ugye voltam kórházban vizsgálatokon, és azt kell mondjam, hogy álmomban nem gondoltam volna, hogy ennyire szar a helyzet. És rájöttem, ha nincs pénzed(szerencsére nekem van), akkor meg is dögölhetsz, és ez azért is szomorú, mert vannak akiknek tényleg nincs, bele se merek gondolni, hogy azokkal mi van, meg mi lesz ha betegek lesznek, mert olyan szinten leszarják az embert, hogy az hihetetlen.
febr. 29. 22:24
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Rögtön kizárt, legalább 4 hónap a várólista.
febr. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
Ha a panasz indokolja, akkor neurológus megvizsgál egyből.
febr. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
Minimum 4-5 hónap a várólista a TB-s neurológiai szakellátásnál.
febr. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%
Engem egyből fogadnak, ha olyan panaszom van. Volt daganat az agyamban.
febr. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát sajnálom 8-as, nekem azért ennyire nem vészes a helyzet, viszont november óta fáj a tarkóm, meg hátul a nyakam. És egyre rosszabb a helyzet. Állítólag tarkóhúzódás áll a háttérben, vagyis a gyógytornász azt mondta, mert a CT nem mutatott semmilyen komolyabb problémát. Utólag belegondolva, lehet inkább MR-re kellett volna menni, de már mindegy.
febr. 29. 23:09
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

CT-n is látszódott volna, ha van valami nagyobb probléma, lehet ott is lágyrész ablakolni a felvételeket és szerintem eleve készültek olyan szeletek is.

#8: Igen, de a kérdés maga nem egy akut problémára utal, a tied más eset. A kérdező volt CT-n ahol nincs akutan kezelendő probléma megállapítva, ezért az időpont adásnál sem lesz sürgősség sajnos, de legyen neki szerencséje, hogy hamar sorra kerül.

márc. 1. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!