Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Érdemes endokrinologushoz...

Érdemes endokrinologushoz elmenni ezzel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Állandó hangulatingadozásaim vannak, emellett az emésztesem nagyon rossz. Állandó puffadás (reggel megiszok 1 pohár vizet már attól is), állandó székrekedés (heti 2-3x tudok menni, akkor is bogyós), feszülés, teltségérzet, rossz közérzet gyötör már mióta. Elmentünk gasztroenterologiara, ahol néztek verkepet, a koleszterin volt picit magas meg a bilirubin, minden más tökéletes. Ételallergiara gondoltunk, laktóz glutén mindent is néztek, és minden negatív lett. Valami készülékbe is bele kellett fújni, az is negatív. 1 hétig kellett szednem napi 4x antibiotikumot, majd 2 hónapig probiotikumot, de nem használt semmit. Elkezdtek a bőrömön pikkelysömörre hasonlító száraz kiütések is megjelenni..


Rossz helyen keresgélek, vagy egyáltalán hova lenne érdemes menni ezzel a problémával? Válaszokat előre is köszönöm!


21/L


márc. 7. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon jó ötlet ilyen esetben az endokrinológus! Mindenképp menj el hozzá.

Első körben pajzsmirigy alulműködésnek tűnik, de bármi más is lehet.


Van egyéb tüneted, pl. fáradtság, koncentráció zavar, alvászavar, gyenge haj-köröm, száraz bőr-haj, stb.?

márc. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Ez nem endokrinológiai probléma. Nézz utána inkább youtube-on a makrobiom-mal foglalkozó információknak. Vsz a bélflórád nem a legjobb összetételű. Ennek rendbe tételére nem elég a probiotikum.

Kétféle megközelítést szoktak ajánlani: az egyik a fermentált élelmiszerek fogyasztása (valódi savanyúkáposzta, jó minőségű kefírek, sajtok), a másik a gyümölcs-zöldség alapú kúra, aminek egyszerű módja napi fél kiló vegyes NYERS zöldség és gyümölcs fogyasztása. (Fél kiló nem olyan sok ám, egy alma, egy sárgarépa és néhány káposztalevél már fedezi is, bár ennél változatosabban ajánlott összeállítani.)

márc. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


1-es kérdező, igen, az állandó fáradtság és a száraz bőr, gyenge haj is megjelenik.

márc. 7. 12:14
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Köszi! Így méginkább fel kell keresned az endokrinológust.

Sajnos lehet endokrinológiai probléma is, tapasztaltam, olvastam és az orvos is minden alkalommal kérdezi, hogy milyen volt az emésztésem, van-e puffadás.

márc. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szia!

Ez annyira lehet endokrin probléma mint bármi más...akár pszichés oka is lehet,stressz,stb.

Egy belgyógyászt keress fel szerintem második körben,esetleg belgyógyász endokrinológust.Sajnos felesleges találgatni,mert ez sok más eredetű probléma tünete is lehet.Amit érdemben tanácsolni tudok,hogy foglaljorvost.hu-n nézz szét olyan szakemberek között akiket sokan és legalább 4,8-4,9-re értékeltek(Én 2 ilyen embernél jártam és valóban lelkiismeretesen segítettek).Néha érdemes magánra pénzt szánni,ha tehetitek,mert államiban sajnos évekig is ellökdösnek ide-oda.

márc. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ha mégis endokrinológushoz kell menned Dr.Bérczy Juditot javasolnám.
márc. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Amikor vért vettek tőled, néztek benne pajzsmirigy hormonokat? TSH, T3, T4, stb? Ha igen, és azok teljesen jók, akkor szerintem nem valószínű, hogy pajzsmirigy eredetű a dolog.De persze, ha van rá lehetőséged, nyugodtan menj el endokrinolóhushoz, hátha tud segíteni.
márc. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!