Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ez pajzsmirigy-alulműködésnek...

Ez pajzsmirigy-alulműködésnek számít? Érdemes lenne elmenni ezzel endokrinológushoz szerintetek?

Figyelt kérdés
Voltam vérvételen (20. ciklusnap). a TSH szintem 4,19. A nőgyógyász azt mondta, hogy ez még a határon van, de én egy csomó helyen azt olvastam, hogy már 2,5-es érték fölött is gond lehet a teherbeesésnél, de minimum kellett mellé gyógyszert szedni, hogy megmaradjon a baba. Szerintetek érdemes lehet elmenni ilyen értékkel endokrinológushoz? Ez már alulműködésnek számít?

#teherbeesés #hormonértékek
2015. jan. 26. 12:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy érdemes. És a nőgyógyászt is érdemes lecserélni, hacsak nem adja neked írásba, hogy márpedig Te ezzel teherbe esel és nem vetélsz el.
2015. jan. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez sok a babához.

Én 3,6-os TSH-val megyek endokrinológushoz,mert lehet h emiatt vetéltem el.

2015. jan. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Teherbeeséshez 1 körüli érték kell. Tehát igen, érdemes elmenned orvoshoz.
2015. jan. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én is így gondoltam. Még megnézik a T3 és T4-es értékeket is, azt még megvárom, hogy arra mit mondanak, de el is kezdek edokrinológust keresni.
2015. jan. 26. 13:20
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem összejött a gyerek ilyen értékkel.kaptam rá gyógyszert és tovább fogytam..az érték meg Nőtt.
2015. jan. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Határeset, de megnézetni mindenképp érdemes.
2015. jan. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én jövő hét keddre kaptam időpontot endokrinológushoz a 4,2-es értékemmel. Még nem néztek fT3 és fT4-et, attól függ, hogy mennyire "rossz" ez a TSH szint. A nőgyógyászommal is beszéltem, ő állítja, hogy megfelelő ez az érték, hisz a határon belül van.
2015. febr. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nekem a T4 is kicsit alacsony volt, de még határétéken belül (asszem 12,3, és 11,5-től számít jónak, de ideális a 16-17 lenne). Felírtak gyógyszert, de a legkisebb 25 mg-os adagban kell szednem, és ennek is csak a felét szedem, mert így is enyhe szívdobogás-érzetet okoz viszonylag rendszeresen. Így most gondolkozom, hogy szedjem-e egyáltalán. Mellette aviva tornázok. Hivatalosan a pajzsmirigy-értékeket csak a gyógyszerpótlással lehet javítani, de a gyakorlatban egy csomó avivásnak sikerült már csak a mozgással helyrerakni. Majd meglátom, mi lesz hosszútávon. Nagyon ellentondásos dolgokat olvastam a pajzsmirigyről, van, aki szerint 10-es TSH érték fölött szabad csak gyógyszert adni, van, aki már 2- 2,5-es értéknél is felír, már komolyan nem tudom, mit gondoljak az egészről. Ismeretségi körünkben 3,6-os TSH szinttel nem esett teherbe a nő nagyon hosszú ideig, mikor erre adtak neki gyógyszert, nagyon gyorsan terhes lett. Én azért nem szeretnék annyi ideig várni, ameddig neki kellett.
2015. febr. 25. 14:27
 9/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok...Nálam is hasonló a dolog, néha nem tudom mit csináljak. Higgyek el mindent a nőgyógyásznak, vagy vegyem a saját kezembe az irányítást és keressem fel az endokrinológust? Most az utóbbi mellett döntöttem, meglátjuk ő mit mond erre az értékre. Ha gondolod írok kedden! :)
2015. febr. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen, az tök jó lenne, ha megírnád, kíváncsi vagyok, neked mit fognak mondani.
2015. febr. 25. 16:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!