Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Minden műtétnél használnak...

Minden műtétnél használnak ilyen gél szerűséget?

Figyelt kérdés
Találtam egy youtube videót, https://www.youtube.com/watch?v=Ubmj8thAzoU ahol 9 perc 58 másodpercnél egy gél szerű folyadékkal bekenik a páciens jobb szemét? Magyarországon használnak ilyen gél szerűséget, vagy csak külföldön? És miért kenik be a páciens szemét? Egyáltalán fájdalmas az ilyen kezelés? És mire szolgál ez a gélszerű kenőcs?

márc. 16. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Rég alszik, mire bekenik, ergo nem fájhat, nem is fog rá emlékezni. Azért van, hogy ne száradjon ki a szeme a műtét közben. A célnak megfelelhet szemcsepp vagy akár egy ragtapasz, ami megakadályozza, hogy a beteg szeme kinyíljon a műtét közben.
márc. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mindkét szemhéja alá kennek gélt, hogy megakadályozzák a szemhéj letapadását és a szaruhártya sérülését.


Ebben a cikkben esik szó erről:

[link]


Cornea Abrázió: A cornea a szem legfelszínesebb rétege, szaruhártyának is nevezik. Az abrázió kisebb vágás, horzsolás-szerű sérülést jelent. A cornea abrázió gyakran mindenféle következmény nélkül gyógyul, azonban az is előfordulhat, hogy különböző méretű heg marad hátra. A heg hatása változó lehet. Előfordul, hogy nem befolyásolja a normál látást, de sajnos homályos illetve sötét folt kialakulását is eredményezheti az érintet szemen.


A legtöbb cornea/szaruhártya abrázió azért alakul ki, mert az általános anesztézia alatt a szem nem záródik be magától teljesen, és a szaruhártya kiszárad. A száraz szaruhártya odatapad a szemhéj belső felszínéhez, és az abrázió akkor alakul ki, amikor a beteg először kinyitja a szemét.


A szem kiszáradásának megelőzésére kis darab ragasztószalag segítségével zárják megfelelően a szemhéjat az „elaltatást” követően. Ez igazoltan hatásos módszer a cornea/szaruhártya abrázió esélyének csökkentésére. 1,4 Sajnos a ragtapasz eltávolításakor a szemhéj megsérülhet, főleg olyan betegekben (idős beteg, szteroid kezelés alatt állók), ahol a szemhéj bőre nagyon vékony, és a beteg maga is hajlamos a felhám-sérülésekre.


Alkalmanként az aneszteziológus használhat gélt, kenőcsöt, vagy szemcseppet a szem nedvesítésére. Ez akkor hasznos, hogy ha valamilyen okból nem használható ragtapasz, vagy a szem kinyitása szükséges a bizonyos típusú műtétek közben.5 A szemkenőcsök okozhatnak átmeneti irritációt, és homályos látást az ébredést követően.

márc. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1-es és 2-esválaszírókank! És a betegek ezt miért hagyják?
márc. 17. 09:02
 4/8 anonim ***** válasza:

#3:

Mert nincsenek már maguknál. Nekem nem is tudom, hogy mit használtak, amikor műtöttek, mert nem emlékszem rá. Azt sem tudom, hogy intubáltak-e. Annyi van meg, amikor beadott valamit az anesztes és kérte, hogy szóljak, amikor érzem, hogy kezd hatni. Ez pillanatokon belül meg is történt és utána képszakadás.

márc. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4-es! Ezek szerint jobb nem engedni hogy meg műtsék az embert. Mert ki tudja mit csinálnak az orvosok a beteggel amíg altatásban van. És igen félek ezek után egy esetleges alattastól. Nem is műtéttől féle. Hanem az hogy altatás alatt mit csinálnak a beteggel. Mert úgy látszik bármit megtehetnek a beteggel az alatatás alatt.
márc. 17. 09:19
 6/8 anonim ***** válasza:

5: Nem is alaptalan a félelmed:

[link]

márc. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6-os! Ezek szerint férfiként jobban van mitől vagy kitől féljek. De a viccet fére téve. Soha sem volt exem. És nem vagyok nős sem. De barátnőm se volt soha. Igy kevésbé van olyan nő akitől félnem kellene. De a mütétek közben egyéb beavatkozásoktól, és a videóban látottak alapján igen is félek egy esetleges műtéttől. De attól még jobban hogy a mütét mellett még milyen egyéb beavatkozást is csinálnak velem. Amire önként biztos hogy nem mennék bele. Például abba se mennék bele hogy a szememet kérmmel kenjék be hogy ez által megvakítsanak! Vajon minden mütét ilyen?
márc. 17. 10:40
 8/8 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: hogy érted azt, hogy miért hagyja a beteg? Miért hagyja azt, hogy műtét közben megpróbálják megvédeni a szaruhártyáját a sérüléstől? Nem értem a kérdésed, neki is az az érdeke, hogy csökkentsék a sérülés lehetőségét műtét közben. Vagy mire gondolsz? Aneszteziológussal többek között ezt is át tudja beszélni, hogy az adott kórház adott műtőjéban adott anesztes milyen módszert fog használni az ő konkrét műtétjénél.
márc. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!