Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kórházi önkéntéskedés tapaszta...

Kórházi önkéntéskedés tapasztalatok? Mik voltak a pontos feladatok?

Figyelt kérdés

#Kórházi önkénteskedés
ápr. 4. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Az attól függ milyen képzettséged van. Ha semmilyen nincs, akkor először is be kell kerülni, aztán lehet ágytálazni, ágyat húzni, pelenkázni, stb. Kompetenciarendelet szabályozza.
ápr. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ismerőseim telefonközpontban egyeztettek időpontot mammográfiára.

Laborambulancián segítettek a betegeknek tájékozódni, sorszámot húzni.

Végzettség nélkül nemigen kerül ágy mellé valaki.

ápr. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
#2: Hát mondjuk lehet igazad van.
ápr. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én azt olvastam, hogy van valami rövid képzés, és elsősorban a betegekkel kell beszélgetni/megágyazni ilyesmi.

Az ágytálazás a nővér dolga.

Örülnék ha olyanok szólnának hozzá, akinek személyes tapasztalatuk van.

#1 ehhez nem kell eü-s képzettség.

ápr. 4. 21:00
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
Nekem van tapasztalatom ebben. Sőt leginkább ha már felvesznek valakit kórházba akár önkéntesnek, akár rendes állásba, az ágy mellé keresnek leginkább, de ha te ezt olvastad, akkor meg kell kérdezni az egyik kórházban az ápolási igazgatót, vagy küldeni neki email-t és egy esetleges interjún minden kiderül.
ápr. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Lehet hogy az lesz, csak ezelőtt még gondoltam még körbekérdezek

És #5 te melyik szervezetnél/kórházban voltál?

ápr. 4. 22:21
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
Nevet most nem írok, de én régebben voltam, ezért írtam azt a 3-as válaszomban, hogy #2-esnek igaza lehet, azóta változhattak dolgok. De anno a covid alatt volta arról szó, hogy lesz ilyen gyorstalpaló tanfolyam, azzal nem tudom most mi van.
ápr. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Oké, hát én pesti vagyok, és ugye ide mennék kórházba is.

Nem kell nevet írni ha nem akarsz. Lehet hogy a vidékieknél pl máshogy van.

ápr. 4. 23:08
 9/11 anonim ***** válasza:
55%
Én mint eü-s neked kívánom, hogy sikerüljön, díjazom az elszántságot. Nem ismerlek, nem tudom milyen a mentális erőd, de ott szükség lesz rá, némely beteghez eléggé közel lehet kerülni, de ha esetleg valami betegeket segítő "munka" is akad, már az is sokat segít mindenkinek.
ápr. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm. Konkrétan még ugye nem tudom kik közé mennék (gyerekek vagy felnőttek) de elsősorban lelkileg szeretnék nekik támaszt nyújtani amennyire tudok kívülállóként
ápr. 4. 23:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!