Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állatorvosi rendelőbe lehet...

Állatorvosi rendelőbe lehet menni önkénteskedni?

Figyelt kérdés
Pályaválasztás előtti gimnazista vagyok, és nagyon gondolkozom az állatorvosin. Viszont vannak kétségeim afelől, hogy bírnám e elsősorban lelkileg. Szóval kíváncsi lennék, hogy mondjuk ott töltenék pár napot, hetet, látom hogy működnek ezek a dolgok, még mindig érdekelne e ez a pálya. Van erre lehetőség, volt már valaki ilyen helyzetben?

2021. dec. 4. 13:18
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Biztosan van. A környező állatorvosoknál érdeklődj!
2021. dec. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem igen
2021. dec. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Úgy érdeklődj, hogy az 50 órás közösségi munkát szeretnéd megcsinálni. Amit én ismerek rendelőt, ott volt erre lehetőség, így két legyet ütsz egy csapásra.
2021. dec. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
13%

Az 50 órást letöltheted, de ingen korlátozott munkakörben, jogi okok miatt, mint gyógyszerkezelés, műhiba tanúskodás, személyes adatok kezelése,...


Előny, ha finom lány vagy! :)


(De én ezt honnan tudnám, NEM vagyok állatorvos doktor!!! >:) )

2021. dec. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, abban az 50 órában takaríthatsz. Más feladatot nyilván nem bíznak rád.
2021. dec. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem nem. #asszisztens?

Mi van ha elbénázol valamit? Szép is lenne ha akármilyen jöttment beállhatna állatorvosi asszisztensnek. Pont azért mennek dokihoz, fizetnek drága pénzeket az emberek hogy meggyógyítsák a beteg/haldokló/súlyos állapotban lévő kedvencüket, hogy egy 0 hozzáértéssel rendelkező gimis valamit elszúrjon, amibe esetleg belehal az állat/megsérül.

2021. dec. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
96%

6-os asszisztens és orvos között hatalmas a különbség, egy "gimis jöttmentnek" meg pláne nem azokat a feladatokat adják, amik felelőségteljesek lennének.


Általában ilyenekre kell gondolni:


- töröld le a kezelőasztalt

- mosd el az eszközöket

- nézd meg az állatokat (pl csöpög-e az infúzió, alszik-e, hányt-e, evett-e stb.)

- adj az állatoknak enni

- vidd ki x állatot sétálni, mond meg pisilt-e, kakilt-e ha igen milyet

- szereld össze, vagy pakold el az elkülönítő ketrecet

- fogd meg az állatot

- maradj itt az állattal, míg felébred / vissza nem jövök (vagy csak szimplán álljon ott mellette, mert bele van nyomva az altató, de ha mégis történne valami, ne essen le másfél méterről bódult állapotban, miközben rá van aggatva minden érzékelő az altatógépről)

- hozd ide ezt, azt

- kérdezd meg kik és miért várakoznak

- vidd ki / szedd be az oltási könyveket

- moss fel mert bevizelt a kutya


Szóval amúgy van bőven olyan munka, amit rá lehet bízni minden egészséges embergyerekre. Kanülálni nem fog, nem hogy műteni (még annyira se, hogy fogd meg ezt vagy azt. Maximum a bemosakodásnál segíthet és sterilen kiadhatja a kesztyűt...), esélye nincs veszélyeztetni az állatot :D

2021. dec. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%
A mondandóm végéről lemaradt, hogy "jött-ment gimis" < asszisztens < orvos, szóval még egy asszisztens se tud túl sok mindent eltolni, mert vagy az orvos mondja meg hogy mit csináljon (és akkor az az orvos felelőssége), vagy az orvos leellenőrzi, de a legtöbbjük szintén kiválóan és felelősséggel végzi a munkáját - sőt sok helyen nem is rendelkeznek képesítéssel, csak gyakorlattal, mivel a munkájuk 90%-a gyakorlati tudást kíván.
2021. dec. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az asszisztenst úgy értettem, hogy mondjuk megfigyelem ő mit csinál, nyilván nem átvenni a helyét. Egyébként köszönöm a válaszokat, gondoltam hogy megkérdezem a környékbeli rendelőkben, de előbb megkérdeztem itt, mert ha szó sincs ilyenről, akkor inkább nem csinálok magamból hülyét :D
2021. dec. 7. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!