Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerinted, rendben van ez...

Szerinted, rendben van ez így? Hogy még gyógyszeriratásra is vettek fel személyt, nem túl kényelmesek? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Sziasztok! 2 éve új háziorvosunk van, egész falu hozzája tartozik. 2800an lakunk egy faluban.

Régen az asszisztensnő felírta mindenkinek a havi gyógyszereit. Mióta ez az új doktornő van, külön egy hölgyet vettek fel gyógyszeríratásra. Aki csak a gyógyszer írással foglakozik.. ez a doktornő megse hallgatja a betegeket azaz fonondeszkópot se használ. Mindig azt hirdeti Facebookon ne keressék fel a rendelőt a betegek csak ha nagyon muszáj , receptet lehet kérni emailben, telefonon is. Ez megse vizsgálna.semmi, rád néz ha megy a hasad gyógyszert se ir azt mondja menjenek vegyenek a patikában hasfogót.. órákat traccsolnak oda bent az asszisztensnővel. Ha fáj a torka valakinek és van messengerje videón keresztül nézi meg a torkát. Furcsa.


ápr. 10. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Most irigykedsz vagy csak hisztizni akarsz?
ápr. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem az, hogy vettek fel valakit csak gyógyszerírásra, az az ő dolguk. Nem te fizeted, legalább adott munkát plusz egy főnek.

Viszont ezt a nem írok gyógyszert hozzáállás nálunk is megvan. Borzasztó mintha sajnálnák az antibiotikumot. Több embertől hallom ezt és a családban kórház lett a vège egy torokgyulladásnak, amit átment tüdőgyulladásba, csak azért mert a háziorvos nem írt antibiotikumot.

ápr. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

"fonondeszkópot se használ"


Egyrészt fonendoszkóp a becsületes neve, ne csúfold szegényt. Másrészt ha megy valaki mondjuk törött lábujjal, minek hallgatná a tüdejét/pulzusát?

Nem is értem, miért fáj NEKED személy szerint, hogy az új orvosnak nem egy, hanem két asszisztense van.


"órákat traccsolnak oda bent az asszisztensnővel" - ezek szerint a rendelési időben végig az ablak alatt ülsz és hallgatózol.


"Ha fáj a torka valakinek és van messengerje videón keresztül nézi meg a torkát." - ezt meg alighanem csak kitaláltad.

ápr. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
2-es: az jogos, ha nem adnak mindenre antibiotikumot, MO-on nagyon elterjedt károsz szokás a legkisebb problémára is ezt használni, ezért lesz egyre kevésbé hatékony a komoly esetekben
ápr. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%
Ez a covid előtt nem volt. Most meg sajnálják felírni. Komoly szövődmények vannak amiért nem írjàk fel. Évi 1x ha beteg vagyok, milyen károm lehet ha beszedem és használ. Annál nagyobb ha nem írja fel és mindenféle vèny nélküli hülyeséget ajánlgat. Ha már úgy érzem orvos kell, akkor ott a vèny nélküli cuccokon, házi praktikákon túl vagyok.
ápr. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
A házi orvosok is magán praxisban látják el a Tb betegeket.
ápr. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%
A covid előtt is volt ilyen, én pont azért hagytam ott az akkori háziorvosom, mert nem vizsgált meg nagyon durva hurutos köhögéssel, amit láz is kísért, mert szerinte asztmás lettem. Semmilyen gyógyszert se írt fel, a szerinte lévő asztmámra se, azt mondta járjak sókamrába. Köszi. Váltottam, akkor már elég súlyos tüdőgyulladást diagnosztizáltak nálam, de a másik orvos azonnal felírta a gyógyszereket.
ápr. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
2800 fős faluban, ha ennyi a páciens, akkor nem túlzás. Az átlag 1500, ez a duuplája. Bár talán gyerekorvos van külön, akkor is legalább 2000 felnőtt.
ápr. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%

A Tb orvosok is a saját költségbeikből fizetik az alkalmazottjaikat.

6 os voltam.

ápr. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
64%

Nálunk is két asszisztens van és én örülök ennek. Az egyik a rendelés alatt az orvos mellett asszisztál, végzi az adminisztrációt, írja fel a rendelésre érkezőknek a gyógyszert, beutalót ír; a másik pedig azokkal foglalkozik, akiknél nem szükséges, hogy orvos lássa őket. Pl. az évek óta szedett gyógyszereimet 3 havonta felírja, táppénzes papírt intéz, beutal olyan vizsgálatokra, amik esedékesek, pl. pár évente egy kardiológia kontroll vagy egy vérvétel. Ezekkel csak húznám az időt a rendelési időben.

Egy sima hasmenésre tényleg van millió patikai szer, ehhez nem kell orvos, magától is rendeződik, vagy elég valamit kérni a gyógyszertárban. Nincs rá receptre sem hatékonyabb szer.

Antibiotikumot pedig normális orvos csak akkor ír fel, ha tényleg nagyon indokolt. Ugyanis minél többször írják fel, annál nagyobb eséllyel válnak rezisztenssé a baktériumok és a gyógyszergyáraknak folyamatosan kell újabb és újabb antibiotikumot fejleszteni, mert a régiek már nem lesznek hatásosak. Ha TE mindenre antibiotikumot szedsz, akkor másnak, akinek tényleg az élete múlik rajta, már hatástalan lesz. Már most is léteznek olyan antibiotokumok, amiket nem engednek ki közforgalomba, nem is írhatja fel orvos receptre, csak kórházi körülmények között adják, mert ha kikerülne, boldog-boldogtalan felíratná és már az sem hatna.

ápr. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!