Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nem saját háziorvos által...

Nem saját háziorvos által felírt gyógyszer?

Figyelt kérdés
Tüdőgyulladásra félrekezeltek a saját praxisomban két gyógyszerrel is (helyettesítő orvos volt, a fő orvosban bízok de nagyon ritkán rendel mert máshova is jár, a betegségem alatti 3 hétben akkor éppen nem volt), ezért elmentem a barátom rokonához aki orvos, és írt fel nekem antibiotikumot ami végre meggyógyított. Attól most vastagbélgyulladásra gyanakszom egy hónappal később, viszont ha visszamegyek a fő orvoshoz, meg kell mondanom neki hogy szedtem egy gyógyszert amit nem a saját praxisomban írtak fel. Mit kellene tennem? Ezt így meg szabad mondani? (Fontos lenne mert ez egy nagy befolyásoló tényező, mi volt a gyógyszer neve stb.)

ápr. 14. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
A kérdésed alapján erös hipochondriád van - elöször a félrekezelt tüdögyulladás (ha igaz lenne, kórházba kerültél volna és ott kaptál volna gyógyszert), most meg saját diagnózisod szerint vastagbélgyulladás (amit nem tudsz megállapítani kivizsgálások nélkül), emellett az összevissza beszerzett gyógyszerek szedése - szerintem neked pszichológus kell!
ápr. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem egy komplexushalmaz az orvos akkir nem fogja különösebben érdekelni, ki írta fel.


Meg lehet örül is az infónak, ha nem jók a helyettesítő orvosai, enyém tanit az egyetemen sok gyakorlaton résztvevő helyettese van, akik kifejezetten nem jók, nem csak szerintem voltak akik amiatt hagyták ott.

ápr. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Mert te orvos vagy, hogy praxisod van vagy nem értem most ez hogy van.
ápr. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
1es, tenyleg van hipohondia hajlamom de egyebkent ugy ertettem a felrekezelest hogy az elso ket gyogyszer amit adtak, nem hatott, olyat kaptam amelyek csak a tudogyulladas egyes tipusaira hatnak, nekem pedig nem az volt. Aki felirta a jot, szinten orvos, a vastagbelgyulladas pedig szinten egy tipp de pont ott, pont ugy faj amik a tunetei es a betegtajekoztaton is az all hogy okozhat vastagbelgyulladast 1-2 honappal kesobb, ezert tippelek erre, de nyilvan az orvos fogja megmondani. 2es, koszonom! 3as, a praxist ugy ertem hogy egy praxishazba jarok a varosomban ahol tobb fele orvoskozosseg van, mindegyikben van egy foorvos es nehany masik.
ápr. 14. 12:03
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Akkot hipochonder vagy, szerintem engedd el ezt a témát, mert boldogtalan leszel. Senki sem fog foglalkozni azzal, hogy más orvos mit írt fel, max plusz info a jelenlegi orvosodnak.
ápr. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hat ez a lenyeg, plusz info neki, csak ez lenne a fontos csak nem tudom mennyire akad majd ki ha ezt igy kozlom vele
ápr. 14. 12:12
 7/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Egy normális orvos ezen nem akad ki.
ápr. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jobb helyeken, levesznek mintát, pontosan melyik antibiotikum hatásos a nehezen múló panaszra, nem csak felírnak random egy másikat, ha már egyből. Nekem sokszor nézték külön, melyikre nem rezisztens amit elkaptam, és a világvégén lakok az országban az egyik legszegényebb városban.
ápr. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!