Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A háziorvosom által felírt...

A háziorvosom által felírt frontint sikeresen elhagytam másnap.Interneten egy bejegyzésbe láttam valakinek van és vettem tőle. Ez bűncselekmény?

Figyelt kérdés
Utólag kicsit megbántam meg még nem érkezett meg de utólag átgondolva félek hogy vényköteles gyógyszert "vásároltam" az interneten. Lehet ebből bármi bajom?

febr. 4. 13:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Lehet, hogy nem az van a dobozban, mint ami a patikaiban, így lehet hatástalan, mérgező, más hatású, (még jobban) függőséget okozó hatóanyag. A jogi részére nem tudom a pontos besorolást, de nem szabályos.
febr. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat, hiszen illegális, de inkább azt büntetik, aki eladja, feltéve ha lebukik. Én is vásároltam így régebben, de később a terjesztő lebukott (nagy tételben csinálta), én meg kaptam egy idézést a rendőrségről, tanúként meghallgatásra... A rendőrség az összes ezzel kapcsolatos levelezésemet látta, még azt is, mikor, mit, mennyiért vettem. :( Engem nem büntettek meg, de gondolom a terjesztőt elkapták.
febr. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor inkább át sem veszem a csomagot. Nem ér annyit az egész
febr. 4. 13:38
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm azt mondta (akinek van némi fogalma a jogról), hogy a vevőt nem büntetik (hacsak nem változott azóta a törvény). De azért nem biztos, hogy megéri az idegeskedés, amit átéltem, mikor megkaptam a levelet. Az ugyanis nem szerepelt benne, hogy milyen ügyben hívnak be, telefonon sem árulták el.
febr. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is vettem így, de nagyon rizikós. Csak inkább ismerőstől vagy ismerős ismerődétől érdemes, mert a vadidegen eladhat neked bármit, akár egy üres dobozt is, aztán cseszheted.
febr. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt már fixen eldöntöttem bármi jön nem fogom bevenni. Inkább a jogi következménye érdekelne hogy egy nyamvadt doboz frontiból lehet-e bármi problémám? Köszönöm az eddigi válaszokat
febr. 4. 14:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz probléma. A hatóságnak se embere, se ideje ilyen kis dolgokkal foglalkozni. Ne idegeskedj!
febr. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy-egy dobozból tényleg nem szokott baj lenni, de azért érdemes tudni, hogy a hatóságok keményen ráálltak az ilyesmire, ezért van az, hogy már alig maradt oldal a neten, ahol gyógyszereket adnak-vesznek (azért maradt...). Az én esetem kb. 3-4 éve történt, és azokra az eladókra szállhattak rá, akik nagyban művelték, gondolom azért, mert ott nagy a hamisítás vagy bizonytalan eredetű beszerzés lehetősége. Mert az azért gyanús, ha valaki úgy hirdet folyamatosan, hogy bármilyen gyógyszer, amit megkívánsz, azonnal elérhető nála...
febr. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!