Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Háziorvos köteles ellátni ha...

Háziorvos köteles ellátni ha beteg vagyok, rendelési időben ha nem kértem időpontot, vagy elzavarhat?

Figyelt kérdés

A háziorvosomat telefonon nagyon nehéz elérni, általában minimum 2-3 órát kell próbálkozni, mire felveszik.


Mivel már a covid korlátozásoknak régen vége, van-e olyan törvény, ami alapján köteles ellátni a háziorvosom, ha bejelentkezés nélkül megjelenek betegen a rendelésén, ellátásra szorulva?


Semmi kedvem sincs most végigmenni a többórás játékon, hogy talán majd egyszer felveszik. Ha beállítok rendelési időben csak simán, akkor van rá bármilyen törvényi joga, hogy megtagadja az ellátást és hazazavarjon, hogy kérjek előbb időpontot? Vagy van rá esetleg törvény, hogy ilyen esetben is kötelessége ellátnia és hivatkozhatok errre a törvényre?



ápr. 18. 11:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan szempontból megtagadhatja, ha nagyon sokan vannak és például így másnapra ad konkrét időpontot.
ápr. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Grimfox ***** válasza:
Ha rendelésre mész, és sorra is kerülsz a rendelési idő folyamán, akkor el fog látni. Elvileg erre van a rendelési idő.
ápr. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vagy ellát, vagy ad időpontot ha sokan vannak, menj el és meglátod. Nálunk elfogadnak időpont nélkül is, legfeljebb többet várok ha vannak időpontosok előttem.
ápr. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, nagyon egyszerű a szitu. Lazán meg lehet tenni, hogy nem leszel ellátva, annyit kell csinálni hogy szépen előtted behívják az időpontos betegeket. Majd a rendelési idő lejártával adni egy időpontot neked.
ápr. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

1.

Ja, de a telefont azt nem kell felvennie, mi? Mi zarándokoljunk el, menjünk házhoz a pofonért, aztán kérjünk a fejmosás után személyesen időpontot, hogy mehessünk még egyszer.


Egyszerűen menj oda, aztán, ha pattognak, onnan 3 méterről hívd fel azt a telefont. Utána kérdezd meg, hogy nem kéne-e már felvenni azt a csörgő valamit?

ápr. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%

Ötös, nos ilyenkor nagyon hamar meg fogod kapni, hogy nyugodtan kereshetsz másik háziorvost.


Általában nem azért nincs felvéve a telefon mert az orvos sz.rik bele, hanem mert pl. a másikon beszél vagy beteget vizsgál, vagy éppen valakivel közli, hogy rákos beteg.


Lehet pattogni, csak nem érdemes mert nem a háziorvos fog szopni, hanem te.

ápr. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

6.

Engem ez nem érdekel. Ő ragaszkodik hozzá, hogy hívjam fel.

ápr. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nos, akkor addig próbálkozol míg fel nem veszik.


Lehet szívózni a háziorvossal csak rohadtul nem érdemes.

ápr. 21. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!