Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Térdműtét helyi érzéstelenítés...

Térdműtét helyi érzéstelenítéssel lehetséges?

Figyelt kérdés

Arthroscopos beavatkozás + térdszalag plasztika lehetséges mondjuk csak Lidocain adása mellet(intraarticularisan)?

Tehát el lehet kerülni az altatást vagy epidurális érzéstelenítést?

Volt valakinek ilyen?

Köszönöm.


2010. okt. 31. 20:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
miért akarod elkerülni az altatást??? nem tudom milyen látvány lenne látni a szétvágott térded meg hogy miket csinálnak vele, még benyugtatózva se. nekem is fél éve volt egy térd műtétem, és altatást kértem. legalább aludtam egy jót:D
2010. okt. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Nekem ugyanez a műtét volt :)

Gerincbe kaptam érzéstelenítést,nem engedték,hogy válogassak :(

2010. okt. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

jaj te, ne viccelj, dehogy lehetséges, de nyugi, én többször is átestem epidurálison és én magam se hittem előtte, aztán tényleg nem éreztem többet, mint egy vérvételi szúrás ... hidd el, meredeknek hangzik, de aztán nem nagy durranás, ne félj tőle!!


és azért a térdplasztika (szalagplasztika) nem éppen a kisműtétek közé tartozik ... ott fel és le is fúrnak csavart a csontba stb, szóval az nem egy 10 perces beavatkozás, hiába arthroscópos ...


(csak egy tipp: mindenképen kérj magától felszívódó csavart, mert akkor elkerülsz egy második műtétet a kivételre, csak kb 130 ezer Ft)

2010. okt. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

Második vagyok.

Első válaszoló,ha nem altatnak akkor sem nézed végig a műtétet,mert eltakarják a lábad egy paravánnal,tehát csak hallod mit beszélnek,de nem látsz semmit.

2010. okt. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%
Remélem ezt a kérdést te sem gondoltad komolyan. Még jó, hogy nem azt kérdezted, hogy pár feles után nem lehetne-e...
2010. okt. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%
ja hát és persze lehetőleg magán helyre menj, ha nem akarod h elkúrják, ha kell cím, írj mailt! és az a poén h nem is drága, mivel maga a műtét ugyan úgy OEP-támogatott, csak a bent töltött 3 napért fizetsz kb 30 ezret, szóval nem vészes, ellenben ott nagyon királyul megcsinálják, és mondani se kell, h az ország legelismertebb 3-4 orvosa műt csak ott
2010. okt. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%
A legismertebb cím még nem érdem. lsd: Geréb Ágnes.
2010. okt. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem írni hogy laikusok,akik nem értenek a műtéti technikákhoz,anesthesiahoz,analgesiahoz azok NE ÍRJANAK.

Véletlenül idetévedt szakmabeliek véleményére vagyok kíváncsi.

2010. okt. 31. 21:23
 9/13 anonim ***** válasza:

21:04 vagyok

remélem nem rám gondoltál .... ugyan nem szakmabeli vagyok, de hasznos tanáccsal tudok szolgálni, még ha én magam nem is anesztes vagyok, csak mentőtiszt, ellenben nekem is 2 műtétemet is ezen a magán helyen csinálták meg, és tudod nem mindegy, h érdekes módon jól sikerült és azóta semmi gond, megint sportolhatok, akiknek meg az állami kórházakban, na kérlek szépen, most éppen 4 ismerősöm is van, akik térdplasztika óta arra panaszkodnak, hogy vizesedik 1 év után is és fáj nekik folyamatosan, és persze fel se aajánlották nekik a felszívódó csavar lehetőségét, szal majd mennek a csavarkiszedő műtétre is, a szakértelmet, rutint pedig kár is kiemelnem, mert egyértelmű, kézzel fogható a különbség, de nem akarok neveket mondani. mindenesetre tudod, nekem mindkettőben volt részem, és hát mit mondjak ... izééé, hogy finom legyek, az idiótább kategória megy az állami helyre, mert a magánra, ahova azért kell tudás, úgyse veszik be, röviden ennyi, ja és most iszonyatosan finom voltam ...


(tudod nekem olyan 1,5 évig mondták az állami traumán h "csak kenegesse fastum krémmel", és összesen 6 különböző traumatológus "vizsgálta" meg a térdem a 1,5 év alatt, egyik se látott semmi különöset, na érdekes módon, elmentem erre a magán klinikára, és annak a dokinak miért kellett összesen 2 perc ahhoz h azt mondja, hogy "ember, hát úgy szétszakadt mint a huzat és azonnalos műtét", aztán még műtét közben derült ki egy alapos porcleválás is, szóval én csak jót akartam neked a tanácsommal, mert sztem ne 30 ezren múljon már a térded jövője .... nem?)

2010. nov. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Soha nem engedném megszúrni a gerincemet, akárki akármit magyarázhat a "szükségességéről" nem vagyok 80 éves és nem volt 3 infarktusom, altassanak el szépen, kifizetem...


Ha valami baj történik, csak egy millimétert bemozdul a gerincet szúró kéz, akkor vége... hát engem aztán nem győz meg senki, hogy "áh ugyan, nem veszélyes" tökre nem érdekel, kedves kérdező, nagyon vigyázz magadra, azt ajánlom!

2010. nov. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!