Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nincs Tb-m. Mi a teendő?

Nincs Tb-m. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
szóval tegnap voltam a nőgyógyászaton és a kartonozóban azt mondta a nő hogy baj van a tb-el.Ami annyit jelent hogy amióta megszűnt a suli viszonyom augusztus óta nincs tb-m. Most mit kell tennem?És kb mennyit kell fizetnem?
2009. jan. 7. 18:35
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Szia!

Elmész az APEH-hez és azt mondod h szeretnéd magadnak fizetni a TB-det...kitöltesz egy nyomtatványt és havonta 4350 Ft-ot kell feladnod csekken.Azt is ott kapsz majd ahol kitöltöd a nyomtatványt!

Én 1 hónapja jártam igy,én is mostantól kezdtem el egyénileg fizetni...Addig kell fizetned magadnak,amég nem lesz tanulói jogviszonyod vagy munkaviszonyod!

Remélem segitettem:-)

2009. jan. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%

Szia! Nekem azt mondták, h a www.apeh.hu-n is van letölthető nyomtatvány hozzá. (megnéztem, és volt/v van/ csak elromlott a gépem, és nemtudom letölteni.)Ha jól emlékszem, v.mi kódszám alapján lehetett.

Nekem sincs október óta, kéne regisztráltatnom magam.

2009. jan. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%

1. válaszadó vagyok...egyszerűbb bemenni,mert akk ott kapsz csekket is egyből,meg a nyomtatványt nem mindenki tudja kitölteni...(vagy a gép miatt,vagy egyéb dolgok miatt)

Szóval egyszerűbb ha bemész:-)

Jah és még egy megjegyzés..ez szól a 2. válaszadónak is...elvileg azt fogják mondani h viszamenőleg is ki kell fizetni...nekem is azt mondták,de én nem fizettem ki...azóta nem voltam dokinál,de nem soká megyek.majd beirom ide mi volt.Hogy ne keljen potyára visszamenőleg kifizetnetek,ha nem muszály.

2009. jan. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én decemberben maradtam TB nélkül, szerencsésre csak 12 napra, mert januártól van új munkahelyem. Bementem én is az APEH-ba kitöltöttem a nyomtatványt, igen 4350 Ft a havi költsége. Nekem lebontva 1740Ft-omba kerül. Ennyit simán ér. Ennyi az egész, visszamenőleg is lehet rendezni. Mihelyst lesz munkád, akkor megszűnik a magad utáni fizetési kötelezettség.
2009. jan. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%

Sajnos ki fogják fizettetni visszamenőleg, attól fogva, amikortól nem volt érvényes biztosításod.

Viszont elszámolást csak egyszer küldenek egy évben, azon majd rajta lesz, mennyivel tartozol.(hány hónappal)

2009. jan. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
67%

de hogyha már 3 hónapig (mint a 2. válaszadónak) nincs t-je akkor már kicsit húzosabb kifizetni...

De teljesen felesleges állitolag,mert egyis ismerősömnek nem volt 2 évig munkahelye,ez álltal tbje sem és mikor érezte3 h beteg gyors elment befizetni és elátták...ez csak akkor lett volna szivás ha elüti egy autó amikor nem fizetett...nah szooval ezzel azt akartam mondani,ha neki sem kelett kifizetni akkor nekünk sem...onantol van tb amitöl fizeted...onnan tol el leszel látva,telejsen hülyeség visszamenőleg is kifizetni.De majd meglátom mi lesz ha dokihoz megyek.lesz e gond belöle vagy nem,h nem fizettem ki az elmaradt egy hónapomat..

(1.válaszoló voltam)

2009. jan. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Be kell menni apehhoz, most már az intézi a tb-t. Kapsz egy csekket, a 2008-as évre 4350Ft egy hónapra, de 2009-től már 4500 lesz, én is így fizetem azért tudom. Pont ma kérdeztem rá. Mindig 12-éig kell utólag befizetni az előző havit, én most januárban még 4350-et fizetek(ugyebár a decemberi), februárban már 4500Ft-ot kell.
2009. jan. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

19:22 nek


Te nem nagyon ismered a rendszert,.

A jogviszony a tb-vel van, de a járulékot az apeh szedi be adó módjára.

Ezért a doki csak azt látja, hogy van e jogviszony a tB vel, vagy sem. Azt , hogy van e tartozás, azt az Apeh tartja számon, és év végén kiküldi, hogy van e elmaradás, vagy nincs a tb számlán.

ha vannak elmaradt hónapok, azt majd ki kell fizetni akkor legkésőbb.

2009. jan. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Teljesen más, ha nincs munkahelye, ha bejelentett munkanélküli, mert ez esetben van jogviszonya, mert az állam fizeti a tb.-jét, amíg regisztrált munkanélküli az illető.


Autóbaleset sérültjét , vagy bárkit sürgősségi ellátásban így is úgy is ellátják, és utólag kérik a jogviszony igazolását.

2009. jan. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
mi is ebben a cipőben járunk!apum vállalkozó volt és 1996-ban adta vissza a vállalkozást.azóta nincs bejelentett melója ezáltal jogviszonya sem.most agyvérzést kapott,ellátni elláták,de mindenhol azt mondták,hogy RENDEZNI KELL!!!!felhívtam az APEH-ot,és azt mondta az ügyintéző,hogy visszamenőleg perkálni KELL!azután jöhet a csekkes megoldás!
2009. jan. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!