Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Xanaxról, rivotrilról való...

Xanaxról, rivotrilról való leszokáshoz?

Figyelt kérdés
elég rég óta szedek gyógyszereket főleg alkohollal kombinálva(főleg xanax,rivotril, és néha ópiát fájdalomcsillapítók). nem az orvos írta fel hanem amióta leszoktam a kokainról ezzel próbálom kábítani magam. elmúlt időkbe nagyon sokat veszek be már többször is kerültem detoxba, van hogy hetek esnek ki az életemből. megpróbáltam leálni már 19napja tartom magam de érzem h ezígy nemfog menni. még kiskorú vagyok szüleim mondták hogy felhívják a drogoplexet vagy a kék pontot de több hónapja semmi. nem akarok visszaesni mert tudom hogy hova vezet ez.annyira nem érzem magam erősnek h ne essek vissza. szerintetek ha csökkenteném az adagok (napi 10mg alprazolám v clonazepám) és rá 2hétre a felére és így tovább akkor nagyobb esélye van hogy a későbbiekbe nem esnék vissza? átlag napi 20mgot szedtem idáig de volt mikor ennek a sokszorosát alkohollal.
2010. nov. 5. 02:05
 1/8 anonim ***** válasza:

wow

ez kemeny

hany eves vagy ?

2010. nov. 5. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Oka mindig van,hogy az ember kábulatban akar lenni.A való életet kellene valahogy boldogabbá tenned,vagy valami olyasmit,ami doppingol,és élvezed.Lehet hogy hülyeség,de nekem a playstation jó volt egy időre,mert lekötött a folyamatos játék.Pszichológust is meglátogatnék a helyedben.
2010. nov. 5. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Keress fel szakembert. Fokozatosan csökkentsd az adagot. Közben szokj rá vmi új dologra, pl. rendszeres sportra vagy olyan dologra, ami hat a jutalamzó központra: pl. bélyeggyűjtés (nem "olyan" bélyeg). Írj naplót.

Működhet a dolog, persze az eleje nehéz lesz. A legnehezebb viszont az lesz, ha valaha rossz helyzetbe kerüsz, hogy akkor légy erős, hogy ebbe még egyszer ne menj bele. Sok sikert!

2010. nov. 5. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha igaz,amit írsz,akkor hogy jutsz hozzá a gyógyszerekhez? Ezeket CSAK pszihiáter írhatja fel,más orvos nem. Ő is csak a regisztrált, általa kezelt betegeknek! A gyógyszertárak sem adják ki,ha a vényt nem arra jogosult orvos írta alá.

Sőt,nem is írhat ki egy hónapnál nagyobb adagot!

Ha kezelés alatt állsz,akkor mondd el a problémád a kezelő orvosoknak!

2010. nov. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezeknek a gyógyszereknek a szedését nem szabad hirtelen abbahagyni! Fokozatosan kell csökkenteni az adagot, több hét alatt. Még így sem biztos hogy sikerül, rajtam hasonló helyzetben csak a kórház segített..
2010. nov. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolso, ezekhez a gyogyszerekhez az utcan is hozza lehet jutni, sot, amikor en szedtem ilyeneket, azt is eljatszottam, hogy a pszichiaterrel es a haziorvossal is felirattam a havi adagomat, persze egyik sem tudott a masikrol, szal konnyu megoldani.

Kerdezo, a leszokashoz kerj orvosi segitseget, mint a kokainnal! Am a fokozatossag nekem segitett, amikor en voltam lejovoben a pirulakrol. Sok sikert.

2010. nov. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

17éves fiú vok.

pszichológushoz/pszichiáterhez is jártam de egyik se segített semmit. már sokan mondták h az az egyik nagy probléma h télleg semmi nem érdekel és nincs ami lekössön.

a gyógyszereket vagy az ismerőseimtől vagy az utcán szereztem.

a válaszokat köszönöm:)

2010. nov. 5. 14:52
 8/8 anonim ***** válasza:

20 mg alprazolám. Kemény. Egy tablettában van 0,25 mg. Van egy haverom kb 80-90 kg és 0,5 mg tól már fel se tudott kelni.

Mindenképp be kéne menned valami elvonós intézetbe.

2010. nov. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!