Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Cigarettáról való leszokáshoz...

Cigarettáról való leszokáshoz érdemes vmi nikotintartalmú cuccot venni?

Figyelt kérdés

17/F

2 éve cigizek napi doboz szinten többszöri probálkozásra mindig rágyujtottam de egyszer le kell szokni szoval felesleges húzni már. Szóval kitartok a célom mellett h le fogom tenni, csak elég kevés az akaraterőm, és elég sok a cigarettázó haverom..

A Kérdésem még1X: Vettem nikotinos rágót, de nem tudom elkezdjem e rágni. MErt akkor ugyanugy nikotinfüggő maradok, nem?

Jah és az adagolásra is kiváncsi lennék. 4mg-os nicorett rágóm van, túl tudom magam adagolni? mennyit szedjek, ha szedjem egyáltalán?

Előre is köszönöm:)


2011. szept. 13. 16:27
 1/6 anonim ***** válasza:

"17/F

2 éve cigizek napi doboz szinten többszöri probálkozásra mindig rágyujtottam"


Be ne szarjunk.


"gyszer le kell szokni szoval felesleges húzni már."


Nagyon helyes.


"csak elég kevés az akaraterőm"


Azt te döntöd el, mennyi van.


"elég sok a cigarettázó haverom.."


És?


"Vettem nikotinos rágót, de nem tudom elkezdjem e rágni."


Ne.


"mennyit szedjek, ha szedjem egyáltalán?"


Ne szedjed.


Ja, és ne "szokjál le", hanem hagyd abba.

2011. szept. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem csak akkor "gyújts rá" egy rágóra, ha már tényleg nagyon rágyújthatnékod van. EGyébként meg először próbálj mást csinálni, pl, igyál egy nagy pohár vizet, fuss egy kört, moss fogat. 2 éve dohányzol, nem olyan nagy idő az, viszont így is kell akaraterő. De arra gondolj, hogy te 2 évet dohányoztál. Te még emlékszel arra, milyen volt az életed cigi nélkül és hidd el, könnyebb dolgod van, mint annak, aki pl. huszon-, harminc év után akarja abba hagyni.
2011. szept. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pofonegyszerű, ne vegyél több cigit. Akkor nem lesz mit szívni. Mástól meg ne fogadd el.
2011. szept. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az egyik válaszoló jól mondta: csak akkkor rágj el, ha tényleg nagyon nem bírod tovább.

A rágó nem olyan mint a cigi, hogy elrágsz belőle egy nap egy dobozzal, csak ritkán egyet. Egyik munkatársam próbálta különben, és azt mondta, ő is attól tartott, hogy állandóan rágni fogja, de nem. Ha egyet elrág, utána elég sokáig nem is kívánja, utána sem érzi szükségesnek.

Különben igen, legjobb ilyenkor ha elfoglalod magad valamivel. Én úgy szoktam le, hogy munkahelyen ahol dolgozom, nem dohányozhatunk bent, le kell menni két emeletet. Amúgy is lusta ember vagyok, úgyhogy igyekeztem nem lemenni.:) Itthon meg nem akartam maradni délutánonként, mert unalmamban úgyis rágyújtottam volna. Elkezdtem sportolni, konditerembe járni, ez jó időtöltés, jót tesz az egészségnek, és már pár hónap után eredményes is:) Utána meg nem is kívántam annyira a cigit, sokkal inkább szomjas voltam, vagy éhes. Persze esténként mindig rámjött, de kibírtam, 2 hónap után teljesen leszoktam, a konditermet most is csinálaom, rájöttem h tök jó:)

Ha eddig nem csináltad, neked is ajánlom a leszokáshoz, akármilyen furán hangzik:)

2011. szept. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, egyetértek az utolsó válaszolóval, a mozgás, a sport nagyon hasznos a leszokásban is. Hamarabb tisztul a szervezet is.
2011. szept. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem érdemes!Mert ugye pont a nikotintol akarnál szabadulni!
2011. szept. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!