Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megharapott egy kutya! Egy...

Megharapott egy kutya! Egy ügyfél kutyája! Tavasszal be volt oltva. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Kaptam tetanuszt még aznap este,de a sürgősségin az orvosom azt mondta,hogy fel kell keressem a háziorvosomat a papirokkal eggyütt és az állat vizsgálati papírjaival eggyütt,De azok szerint majd csak 12 nap múlva kapok!Valaki tud pontos választ adni?Állitólag mivel nem kerültem táppénzre járóképes vagyok,akkor gond nem lehet és ha nekem sürgősen kell papír a kutyáról azt nekem kell állni!Mindenképpen menjek el a háziorvoshoz?
2010. nov. 17. 07:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem értem pontosan a kérdésedet. Milyen vizsgálati papírját kell a kutyának elvinned a háziorvosodhoz? Sima állatorvosi leletet, hogy egészséges a blöki?

Amikor pár éve engem megharapott egy idegen kutya, csak az oltási könyvét kellett bevinni a rendelőbe, ettől függetlenül én is kaptam tetanuszt.


Ha azóta megváltozott a rend és a kutyáról "sima" állatorvosi véleményt is kérnek az oltási könyvön felül, akkor azt is a gazdájának kell állnia, hiszen ő felelős a harapásért. Méghozzá 24 órán belül méltóztasson elvinni a blökit orvoshoz, függetlenül az ő betervezett egyéb programjaitól. Ha ágál, akár fel is jelentheted. Sőt, ha a ruhád megsérült, de még az orvoshoz járkálás költségeit is kérheted a gazdi által megtéríteni.

Írom ezt úgy, hogy 24 éve tartok családi kedvencként kutyákat (csak, hogy mindenkinek világos legyen, hogy nem vagyok elvakult kutyaellenes, sőt!), de ami jár, az jár.

2010. nov. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!