Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megharapott egy kutya, lesz...

Megharapott egy kutya, lesz valami bajom?

Figyelt kérdés
Kis kölyök kutyus, az enyémtől védtem meg, mert átjött hozzánk. Pár hónapos lehet, nem tudom be van e oltva. Persze szegény ijedtében harapott engem is meg, több pici fognyom van a kezemen, vérzett is. Jól kezet mostam, s betadinnal kentem be az egészet. Lesz bajom, ha nem kapok tetanuszt?
2011. febr. 22. 17:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Mivel nem tudod, h a kutya oltott-e így jobb ha felkeresel 1 ügyeletet.
2011. febr. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ügyeletre nem tudok átmenni, nincs autóm. Ezért felhívjam őket vagy mit csináljak?
2011. febr. 22. 17:28
 3/9 Bányai Károly ***** válasza:
Átjött? A szomszédból? Akkor kérd el az oltási könyvét. Ha vérzett, akkor mindenképpen menj orvoshoz. Több olyan baci van a kutyák szájában, ami ellen nekik van védettségük, de nekünk nincs, szóval irány a doki!!
2011. febr. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
miért nem kérdezted meg a gazdájától, hogy oltva van-e?
2011. febr. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem tudtam megkérdezni, mert mire bejöttem, csak akkor láttam, hogy folyik a vér a kezemen.
2011. febr. 22. 17:31
 6/9 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg telefonon az ügyeletet mit tegyél
2011. febr. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezért írom le, minden alkalommal, ha valaki ilyesmit ír, hogy vérző sebet azonnal kiszívni, amíg szépen ki nem tisztul. Utána kezelni. Közben meg kiköpni a vért.

Az, hogy a kutyus félelmében kapott meg, semmit sem változtat a helyzeten.

2011. febr. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nos, felhívtam az ügyeletet, meg kell figyelnie az állatorvosnak a kutyát, holnap szólnom kell a gazdinak. Ha minden rendben a kutyával, akkor semmi gond nem lesz. Köszönöm, aki írt!
2011. febr. 22. 18:19
 9/9 orbanveronka ***** válasza:
mielöbb menj orvoshoz mert ezt ,ha oltott ha nem , kezelni kell
2011. febr. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!