Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Sikerült elégetnem magam a...

Sikerült elégetnem magam a múlt héten, szép vízhólyag lett az ujjamon, és nagy hülyeségemben leszedtem a bőrt. Valaki adna tanácsot mit csináljak?

Figyelt kérdés
Miután leszedtem az elhalt bőrt, alatta szép piros "hús" van...fájni nem fáj,de nagyon csak zavar...bekötöttem, betadinnal fertőtlenítettem előtte...
2010. nov. 18. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

remélem hogy a betadínos fertőtlenítést szakszerűen csináltad és nem vitted túlzásba. Ugyanis ha nem csak a gőze érte a sebet vagy a gőzének nagyobb mennyisége akkor az helyi szinten nagyon szövetkárosító. és mivel nyílt a bőrfelület ezért még könnyeben elérte a szövetet a betadín.

Ez azon a bőrfelületen dns módosulást okozott. És mivel pont a legkülső rétegnek kellene meggyógyulnia. egy ideig nem fog mert a hibás sejteket kell előtte eltakarítania az immunrendszerednek.


Legközelebb ne tépd le a bőrt és ne fertőtleníts annyira ha esetleg megtetted. ha éces tűt fogtál akkor már úgy is a véredbe van a cucc. Ha meg csak sima baktérium ment a sebedbe akkor az immunrendszered majd legyőzi.

2010. nov. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hát ekkora baromságot se hallottam még :D
2010. nov. 18. 14:39
 3/7 anonim ***** válasza:
Sebtapaszt rá és kész. Első válaszolót meg inkább nem minősítem....betadinnal nyílt sebet is szoktak fertőtleníteni, és nem a gőzével, hanem fogják és belekenik. Meg mi az az ÉC... AIDS talán, meg egyáltalán hogy jön ide....
2010. nov. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Attól még hogy parasztok vagytok és így szoktátok, nem biztos hogy így a legjobb. Persze nem olyan nagy a változás de ha halálos beteg lennél akinek az immunrendszere majdnem 0 akkor hidd el így járnál el. Amúgymeg én csak leírtam mi játszódik le a sejek szintjén. ha nem hiszed el akkor csináld ahogy akarod és ne kérdezz ilyen baromságot
2010. nov. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Milenne, hogyha nem szólnál bele olyanba amihez nem értesz. Kórházakban Betadinos ecseteléssel fertőtlenítik a műtéti területet, a sebeket és úgy egyébként mindent. Sőt van betadinos kenőcs és hüvelykúp is. Meg mi az, hogy leírtad mi történik sejt szinten? Nem írtál te semmit. Hogyan jut be a jód a sejtbe? Pontosan milyen DNS károsodást okoz (pontmutáció, törés, timidin dimer képződés stb).Linkelj forrást akkor talán elhiszem. Ja és mellesleg attól, hogy valaki haldoklik még van immunrendszere, a kérdezőnek meg pláne van, mivel egy kis sebet leszámítva teljesen egészséges. Ergó hülyeségeket irogatsz. Mellesleg parasztnak lenni nem szégyen, valakinek meg kell termelni a kaját amit megeszel. Parasztozni viszont bunkóság.
2010. nov. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kemény szavak! csináld ahogy akarod. Mindenki a saját belátása szerinti legjobbat csinálja.
2010. nov. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

nem tudom hol élsz kedves első, de biztos nem ebben a dimenzióban :)

másodiknak köszi, már szépen gyógyul, bár elég mély a seb... :S

2010. nov. 20. 00:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!