Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 17 éves vagyok és alvási...

17 éves vagyok és alvási paralízisben "szenvedek". Mit csináljak, hogy elmúljon? (gyógyszerek nélkül)

Figyelt kérdés
(az alvási paralízis egy álom és ébrenlét közötti állapot, amely átmeneti bénulást idéz elő - kivéve a szemmozgást,így az agyad az általad látott valóságot rémképekkel szövi át, és erős fájdalmat érzel a mellkasodon vagy a hátadon)
2009. jún. 30. 11:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem hozzáértőként én azt mondom, hogy mivel kevés embert érint igazán(értsd: komoly, rendszeres problémaként) a dolog, így valószínáleg 2 helyről kaphatsz segítséget:


Szakemberektől, vagy olyan fórumokon, ahol kifejezetten ezzel foglalkoznak (google), mert itt, figyelembre véve, h kb hányan válaszolnak 1-1 kérdésre nem sok esélye van, hogy összefutsz olyannal, aki kifejezetten érintett a témában. (pesze remélem tévedek!)


Szóval tippjeim:


1. Alváslaborba elmenni, ahol szakemberek megvizsgálnak.


2. Hasonló betegségekben szenvedők megkeresése... utóbbi, magát az alvásparalízist nem fogja megszüntetni, de mivel a kellemetlen élmények mind az agyadban születnek, ezért mentálisan kezelhetőek/legyőzhetőek, de ez más, ha egy laikus (én) mondja, vagy olyan, aki tényleg átélte többször (én egyszer és azis csak rövidke volt, hálistennek)

2009. jún. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok... Nem tudom megnyugtat-e, de pont 17 éves embereknél a leggyakoribb, és innen (általában) csökkenni szokott a mennyisége...


Nem vagy stresszes?

Nem alszol keveset?

Nem alszol sokat?

Nem eszel sokszol elalvás előtt?

Nem szoktál a hátadon feküdni?

Nincsenek egyéb betegségeid?


Ha igen, akkor amin tudsz változtass.


és még ezt találtam:

"A gyógymódok és tanácsok egy része rendszerint arra irányul, hogy segítsen az embereknek kezelni az egyes, néha igen ijesztő és kényelmetlen paralízises eseteket, másrészt megelőző intézkedéseket javasol az újbóli előfordulás elkerülésére. Tanácsos kialakítani a megfelelő alvási szokásokat: eleget aludni, csökkenteni a stresszt, fenntartani a megszokott napirendet, amelyben az alvásnak is megszokott ideje van, mellőzni az olyan dolgokat, amelyek felboríthatják az alvás menetét (pl. bőséges vacsora közvetlenül lefekvés előtt), valamint kerülni alvás közben a háton fekvő pozíciót[11]. Alvásparalízis közben tanácsos nyugodtan viselkedni és relaxálni, hiszen a jelenség perceken belül véget ér; a bénultság megtörése érdekében meg lehet próbálkozni kisebb mozdulatokkal, illetve ajánlott a mentális koncentráció (ez esetben az embernek része lehet az asztrálprojekció és a testenkívüli élmény érzésében).


Ha valakit nem nyugtatnak meg ezek a tanácsok, gondoskodjon alvópartnerről, aki segíthet felébredni a bénult állapotból. Egyesek egyszerűen azt tanácsolják, hogy próbáljuk meg élvezni az élményt: ha képesek vagyunk tudatosan úrrá lenni a szorongáson, az alvási paralízis tapasztalatok szerint átváltozik tudatos álommá.


Olyan súlyos esetekben, amikor a paralízise4s esetek hetek vagy hónapok óta ismétlődnek, szükségessé válhat gyógyszerek alkalmazása. A Prozac típusú antidepresszánsok gátolják a REM alvást, így egyes esetekben az alvásparalízisek számát is csökkentik habár azt is megfigyelték, hogy a gyógyszer szedésének abbahagyásával vagy egy új gyógyszerre való átállással megint megnőtt az esetek száma. "



Remélem segítettem valamennyit..

2009. jún. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha hiszed, ha nem, én saját magamtól úrrá tudtam lenni az alvásbénulás közbeni félelelmérzeten. Pedig tényleg nagyon ijesztő, és ahogy mondod, szinte fáj, mintha benyomnának az ágyba, lehúznák a takarómat, vagy ilyesmi. Amikor hallom az ismerős zúgást a fejemben, már tudom, hogy jön "béni", és már nem is küzdök ellene. Rám jön a borzongás, de már nem hat rám kellemetlenül, sőt, kifejezetten jó érzés lett. Most morbid lesz, de leírom: azt képzeltem, hogy tényleg odajött hozzám valaki, méghozzá egy jó pasi, és ő nyom be az ágyba. :D Már nem félek tőle. Nekem 11 éve van, igaz, úgy 3 éve ritkább (27 vagyok).
2009. júl. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
hát az igaz, hogy lefekvés előtt mindig sokat eszem, de szinte minden alváshelyzetben megjelenik nálam ez a jelenség. Volt hogy az oldalamon aludtam és a hátamon, meg az oldalamon éreztem a nyomást ami nagyon fájt. Mindenesetre megfogadom az itt leírt tanácsokat. Köszönöm szépen mindenki válaszát, remélem segít majd.
2009. júl. 3. 11:47
 5/14 anonim ***** válasza:

ez nem betegség, a lakosság nagy százalékánál előfordul...

tudod én mit meg nem adnék érte?! ez egy adottság. Használd ki, tréningezd az agyad, hogy irányítani tudd a hallucinációidat, és akár tudatos álomba is átfordulhat a paralízised. [link]

2009. júl. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
hát tudod nem olyan jó, mint hinnéd. Nekem sokszor fájdalmas, és nem igazán tudom álommá alakítani. Általában üvölteni próbálok, de még az sem megy, csak halk szuszogás szinten. Amúgy, lehet hogy nálad is jelentkezik majd, általában 16-17 éves korban jön elő, bár nekem 12-13 évesen volt az első, ami meglepő módon nagyon tetszett. Mindenütt szellem szerű fénynyalábok cikáztak a szobában, reggel pedig azon gondolkoztam, hogy tényleg szellemek jártak-e nálam-e.:D (ijesztő mi?)... De sokszor van olyan is,hogy ufókat látok, pont mint a tv-ben. (ennyit az ufo elrablásokról:P)
2009. júl. 8. 10:22
 7/14 anonim ***** válasza:
Bizony, bizony az emberek 99%-a nem tudja, hogy ez az ufós elrablások, vallásos látomások és szellemek rejtélyének, mítoszának alapja és megoldása.
2010. febr. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Én is ezzel küszködöm már úgy 3 éve. Egy erős érzelmi sokk után kezdődött,mikor a testvérem majdnem meghalt. Eleinte csak akkor jelentkezett,mikor a hátamon feküdve aludtam,de most már minden testhelyzetben képes vagyok lebénulni. Nálam abszolút hangulat függő a dolog. Ha érzelmileg labilisabb vagyok,akkor szinte mindig bekövetkezik. Legtöbbször elalváskor van egy előjele,amiből tudom,hogy pillanatokon belül meg fog történni és akkor gyorsan felülök az ágyban. Sajnos van, hogy egész éjszaka nem tudok aludni. Legutóbbi alkalmakkor már a szememet ki tudtam nyitni közben,de úgy még rémisztőbb a dolog. Sokszor érzem úgy,hogy a tüdőm is kezd a testemmel együtt bénulni,és nem egyszer fordult elő, hogy kezdtem pánikolni,mert nem tudtam levegőt venni. Bénultság közben mindig küzdök ellene, de érdekelt mindig is milyen lenne ha csak hagynám az egészet és nem próbálkoznék, csak annyira félek olyankor, hogy nem tudom ezt megtenni. Szerencsére már egyre ritkábban jelentkezik a paralízisem. Én úgy tudom,hogy ez a terület nincs még igazán feltárva az orvoslás előtt. És,hogy akkor kell orvoshoz fordulni,ha már napi szinten jelentkezik és jelentősen rontja az életminőségedet.

Én még csak olyannal találkoztam,akinek csak egyszer jelentkezett ilyen,úgyhogy nem igazán tudtam erről senkivel se beszélni. Ha valakinek meséltem róla igen furcsán nézett rám,nem igazán értették miről beszélek.

2010. ápr. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Ja, azt is akartam írni, hogy 22 éves vagyok. És hát igen, úgy 19 évesen kezdődött
2010. ápr. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
nekem is volt már ilyenem, de elég ritkán. az az igazság - bár furcsának tűnhet - de én örülnék neki, ha gyakrabban lenne. mondjuk én rémképeket egyszer se láttam közben, legfeljebb annyi volt a bénultságon kívül, hogy nagyon hangosan zúgott a fülem, meg a szemeim maguktól le akartak csukódni, és erőlködnöm kellett, hogy nyitva tudjam tartani őket. de furcsamód én soha nem ijedtem meg ettől, meg eleinte nem is tudtam eldönteni, hogy álom volt-e, vagy valóság. most már persze tudom, hogy valóság...
2010. máj. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!