Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 62 éves vagyok, a húgysavszint...

62 éves vagyok, a húgysavszintem 490umol/l, az összkoleszterinem 6.5 mmol/l. Étrenddel, több mozgással /tehát gyógyszerek nélkül/ van-e esélyem a ref. Tartományba bekerülni. Ill. ott maradni? ! Várom szives válaszát:Ferenc

Figyelt kérdés
2009. jan. 8. 18:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Mitől lehet alacsonyabb, és mit tegyünk, hogy növeljük?

A húgysav vérszintjét csökkenti a húgysavürítést fokozó gyógyszerek, illetve nagy mennyiségű C-vitamin fogyasztása.



Mitől lehet magasabb, és mit tegyünk, hogy csökkentsük?

A magas húgysavszint oka lehet a magas húgysavtartalmú ételek túlzott fogyasztása. Ilyenek a vörös húsok, a kolbászfélék, de emeli a húgysavszintet az alkohol fogyasztása, cukorbetegség, többféle gyógyszer is, illetve a magas fehérjetartalmú diéta. Veseelégtelenségben a húgysav ürítése csökken, emiatt emelkedik vérszintje. Emelkedett húgysavszint mutatható ki vészes vérszegénységben, leukémiában és ólommérgezés esetén is.

Amennyiben a magas húgysavszint táplálkozási okokra vezethető vissza, akkor a diétával, valamint a húgysav ürítését serkentő gyógyszerekkel lehet vérszintjét csökkenteni.


forrás : [link]


üdv

2009. jan. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
az étrend sokat segít,de ajánlanám hogy keressen meg egy igazi természetgyógyászt,aki ad rá gyógynövénykapszulát.
2009. jan. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A2. válaszra reagálva...estleg természetgyógyász cimet is kaphatok?Egyébként köszönöm a választ.
2009. jan. 10. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!