Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Akinek már kivették a manduláj...

Akinek már kivették a manduláját válaszolna néhány kérdésemre? (Kérdések lent. )

Figyelt kérdés

Nos arról lenne szó, hogy csütörtökön vették ki a mandulámat. A csütörtöki napon még nem is fájt annyira, de azóta szinte elviselhetetlen. Minden egyes levegővételnél bekönnyezek, úgy fáj az egész fejem, a fogam, a nyelvem, a torkom, a füleim, mindenem... A kórházban adtak valami fájdalomcsillapítót, az jónak bizonyult, de nem tudom a nevét. A doktornő Cataflamot ajánlott, de egyáltalán nem érzem hatását. Ti hogyan csillapítóttátok a fájdalmatokat ezidő alatt?

Valamint hányadik napon tudtatok már enni néhány falatot?


2010. nov. 27. 09:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Sok-sok fagyi általában használ
2010. nov. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az első napokban a torkot kímélő, a könnyű nyelést segítő ételek a legmegfelelőbbek - ilyen például a tejbe, teába, tejeskávéba aprított zsemle vagy kifli, a puha, héj nélküli vajas kenyér, felvágottak, a lágy tojás, rántotta, a langyos levesek, átturmixolt főzelékek, a puhára elkészített húsok, vagdaltak, a tejbegríz és a tejberizs, pudingok, krémek, puha sütemények. A darabos, csípős, savanyú vagy túl fűszeres, illetve a forró vagy túl hideg ételek (például a rántott hús, nyers gyümölcsök, forró tea) általában megeröltetőek a torok számára, a gyógyulást hátráltatják. Ezek fogyasztásához tehát csak a teljes gyógyulást követően térjenek vissza!
2010. nov. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, tegnap este próbáltam kakaóba áztatott kalácsot enni, de még az sem ment le. Ma reggel már fájdalomcsillapítót sem tudtam bevenni, Algopirin injekciót kellett beadnom magamnak, és még mindig iszonyatosan fáj, inni sem tudok! Az a gond, hogy ha keveset iszom még nehezebben gyógyul tehát valami fájdalomcsillapító fortélyra is kíváncsi lennék.

Ja és persze arra, hogy a teán, almaleven kívül mit igyak?

2010. nov. 27. 10:03
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem gyerekkoromba kivették, és semmi rossz emlékem nincs a műtéttel kapcsolatban

Reggeli italok


Tej, tejeskávé, kakaó, tea, turmixitalok tejes vagy vizes formában (őszibarack, alma, birsalma, cseresznye, banán), vaníliasodó, madártej.


Reggelire és kisétkezésre javasolt ételek


Tejföl, ízesített túrókrémek, kemény sajtok reszelve, kefir (egyéni tűrőképességtől függ a fogyasztása), gyümölcsjoghurt, kímélő fűszerezésű felvágottak és az ezekből készült krémek, májpástétom, virsli, lágy tojás, tojáskrém, tojáslepény, tükörtojás.


Húsételek, feltététek


Különböző húsféleségekből (marha-, borjú-, csirke-, hal-,) készíthető párolt és natúr szelet, vagdalt, húsgombóc, májgombóc, zöldséges ragu. Főtt tojás, sajtos és tojás omlett. Rakott burgonya, rakott zöldbab és karfiol.


Levesek


A leveseket nem kell áttörni, de kímélő fűszerezésű legyen. Paradicsomlevest, csípős fűszerekkel és ecettel készült leveseket nem adhatunk.


Főzelékek, mártások


Nem kell turmixolni. Fogyasztható: paraj-, tök-, zöldbab-, zöldborsó-, sárgarépa-, karalábé, karfiol-, saláta-, finomfőzelék, tejfeles burgonyafőzelék, cékla-, kapor-, zeller-, alma-, őszibarack-, birsalmamártás.


Köretek


Burgonyapüré, petrezselymes burgonya, vajas, vagy margarinos burgonyahab, rizs, rizibizi, száraz tészták (tarhonya, makaróni, spagetti, kockatészta, csigatészta), galuska.


Tészták, édességek


Sodók, pudingok, krémek, tejbedara, tejberizs, gyümölcsrizs, krémekkel töltött piskóták, túrógombóc és derelye, stíriai metélt, tojásos galuska.


Az ételeket kis falatokban lassan, jól meg kell rágni. Nincs szükség turmixolásra és passzírozásra. A táplálék a rágáskor, a nyállal összekeveredve, hibátlan, vagy kezelt fogazat esetén már pépesítve kerül a műtéti területre, nem okozhat erős fájdalmat. Akkor kell folyékony-pépes étrendet adni, ha a fogazat hiányos, nem kezelt, illetve, ha a beteg úgy érzi, a rágás okozta fájdalom miatt csak így tudja megenni. Ezt az étrendet a seb teljes gyógyulásáig kell tartani.


Mintaétrend


Reggeli: Tejeskávé, lágy tojás, kenyér

Tízórai: Banán

Ebéd: Karfiolleves, zöldséges sertéshús ragu, burgonyapüré, szénsavmentes ásványvíz

Uzsonna: Madártej

Vacsora: Tea (kevés citromlével), húskrém, kenyér


Reggeli: Tea (kevés citromlével), tejföl, kenyér

Tízórai: Őszibarack turmix

Ebéd: Húsleves, párolt csirkemell, zöldborsófőzelék, almakompót

Uzsonna: Vaníliapuding

Vacsora: Tejeskávé, felvágott, kenyér.

2010. nov. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tényleg nem adtak a kórházban egy tájékoztatót amiben le van írva mit szabad és mit nem? Mi javasolt és mi nem? :(
2010. nov. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A doktornő annyit mondott, hogy ne egyek rántotthúst... De én még a TEÁT sem tudom lenyelni... :/
2010. nov. 27. 10:35
 7/7 anonim válasza:
Nekem 25 évesen vették ki. 2 hétig piros cataflánon éltem. így bírtam ki.állandóan itatni akartak a nővérek. Csapba kötött ki az összes tea. Banánt, banánturmixot nehogy egyél , igyál! injekciót kellett kérnem utána! Döbbenetes fájdalom volt!
2010. dec. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!