Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyermekorvosunk szorgalmazza,...

Gyermekorvosunk szorgalmazza, hogy vetessük ki a gyerek manduláját, mert sűrűn van mandulagyulladása. Van esetleg más megoldás?

Figyelt kérdés
Tényleg sűrűn előfordul, a fiunk most múlt 6 éves. Viszont eddig mindig ez volt: gyulladás, antibiotikum, gyulladás, antibiotikum. Fel se merült más megoldás!
2009. ápr. 21. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Szija! mit jelent az, hogy sűrűn? Évente kb hányszor? Én most 18éves vagyok, nekem is ez volt és kiakarta vetetni, de kijelentettem, hogy én nem vagyok hajlandó belemenni, nem engedem, hogy kivegyék... Azóta igyekeztem kezembe venni a dolgot. Tudatosítom előszö is, hogy nem akarok beteg lenni, egészséges vagyok.. Oké 6évesen ez még annyira nem megy, de hidd el nagyon sokszor lelki okok is állhatnak mögötte (nekem rendszeresen lett mikor nem akartam suliba menni tudatalatt, mégcsak nem is tudatosan jelentettem ki, hogy nem akarok). Aztán szedtem ilyen homeopátiás immunerősítőt de azt valahogy nem szerettem, semmi izé nem volt meg semmi mellékhatás egyszerűen ellenszenves volt. Legutóbb ilyen Echinacea cseppeket szedtem, annak borzasztó ize van, hányingerem lett tőle, nem hiszem hogy a fiatok meginná.. én is abba hagytam csak amikor tényleg szarul kezdtem lenni, de antibiotikum helyett teljesen bevált! Aztán most vettem ilyen grapefruitmagcseppeket echinacea-val, 1400ft volt, immunerősítő, és teába rakva egész iható, de állítólag narancsléba szinte érezhetetlen! Ezeket tudom ajánlani, bocsi kicsit hosszú lett, de remélem tudtam segíteni, esetleg ha krédésed van, nyugodtan írj. :) jobbulást!
2009. ápr. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
ha azt mondják, hogy ki kell venni, akkor ki kell venni, mert lehetnek késői komplikációk, mint pl. reumatoid arthritis stb., szóval nem viccből mondják, olvass utána neten
2009. ápr. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Évente kb. háromszor jött eddig elő.
2009. ápr. 21. 20:57
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
első vagyok. hát az még annyira talán nem is sok, nekem volt, hogy 5-6szor... meg elvileg kinövi..
2009. ápr. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
19%
betegséget nem lehet kinőni, 3-4 évente elég sok ... de te tudod mi a jó a gyerekednek ... gratulálok. arról nem is beszélve, hogy a sok antibiotiku
2009. ápr. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
m nem túl egészséges, inkább vegyék ki a manduláját ha úgy látják jónak, csomó késői szövődménye lehet, ha állandóan begyullad. de kérdezd meg az orvosát, ő joban tudja, mint a hozzászólók itt vagy te, fordulj bizalommal hozzá.
2009. ápr. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Éppen ezért kérdeztem, mert több ismerősöm járt hasonló cipőben és elnőtték ezt a "mandulás" időszakot. Úgyhogy ha egy mód van rá, akkor nem szívesen műttetnénk!
2009. ápr. 21. 21:17
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
én is ezt modntam, hogy ezt kinővik... általában, de nem mindenki!
2009. ápr. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%

Szia

Nekem is meg volt bolondulva egy időben az orvos, állandóan azt mondta, hogy vetessük ki a manduláimat, mert gyakran volt begyulladva.

Nem vetettük ki, és mégis felnőttem :)

Szerintem ez annyira nem sok, ne vetessétek ki egyelőre.

Elég akkor, ha szinte már állandóan zöld gyennyes dolgok vannak rajta, akkor tényleg javasolt, ha már nem lehet megmenteni gyógyszeres kezeléssel.

De szerintem kerekperec mondjátok meg az orvosnak, hogy a kisgyerek fél a műtéttől és ezért inkább kivárjátok ha nem lesz mindenképpen muszáj nem vetetitek ki.

Illedelmesen meg kell köszönni az orvosnak a tanácsokat, de ebből ne engedjetek.

Nekem barátnőmnek is mondta, hogy vetesse ki, neki már nincs meg, nem tudom mi értelme volt kivenni... az a tapasztalatom az, hogy sok orvos nagyon rá van kattanva erre a mandulakivevős dologra - feleslegesen.

2009. ápr. 22. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nagyon veszelyes komplikaciokat okozhat a mandula, ha baj van vele, ki kell vetetni! En nekem gyerekkoromba ugyanilyen problemam volt, a haziorvos azt mondta anyunak,k majd kinovi, de 11 eves koromtol elkezdtem azonnal fajni a combjaim ha volt vele vmi problema, ugy,h menni se birtam, vegul apu egyik orr-ful gegesz baratja megvizsgalt es azt mondta,h azonnal ki kell venni, igy is lett, akkora volt a mandulam,h nem fert bele az uvegbe, amit szoktak hasznalni, azota nem volt torok problemam! ( 24/ L )

Nem igazan ertelek, inkabb tomod a gyermeked antibiotikummal, mintsem elmennetek egy rutinmutetre es nem jonne tobbet elo a gond? Addig menjetek, mig kisebb.

2009. ápr. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!