Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Esett már itt át valaki...

Esett már itt át valaki húgyhólyag-tükrözésen?

Figyelt kérdés
Most megyek nemsokára urológushoz, a hurutom újra fellángolt. Félek, hogy most már megtükröz a doki. nekiáll egy ilyennek csak úgy? vagy erre ad külön időpontot? nagyon tartok ettől. aki már átesett ilyen vizsgálaton, elmesélné, milyen volt, hogy zajlott? és ami a legfontosabb, mennyire fájdalmas egy ilyen? mihez hasonlít?
2009. jan. 19. 12:31
 1/2 anonim ***** válasza:
ááááá......szerintem nem fog ott helyben megtükrözni. ha látni akarja a hólyagod, első körben elküld ultrahangra, aztán ha ott van valami pozitivum, esetleg akkor lehet szó tükrözésről egy megbeszélt időpontban és a beleegyezéseddel. érzéstelenités mellett a hugycsövön vezetik fel az eszközt, ha lány vagy igen egyszerüen, ha fiú, akkor az az út hosszabb, de kibirható. én gyakran látok ilyet és azt mondhatom, hogy jól (el)viselik a betegek.
2009. jan. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nos, nő vagyok.

valóban nem volt ilyesmi. UH-t már annyit csináltak a hólyagomról, hogy kitapétázhatnám vele a fél szobámat...

urográfiám is van már (röntgen)

Egyszer egy orvos felvetette ennek a tükrözésnek a lehetőségét, ezért gondoltam, hogy erre kerül sor.

köszi szépen a választ. várok még tapasztalatokat másoktól is.

2009. jan. 19. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!