Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért nem szokunk le végre a...

Miért nem szokunk le végre a hálapénzekről?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez szinte egy költői kérdés, de engem mégis érdekelne, hogy miért jó az, hogy a TB fizetése mellett több tíz/százezreket dugdosunk az orvosok zsebébe, akik persze elfogadják, és még így is sokszor nem foglalkoznak a betegeikkel? Persze másik aspektusa a dolognak, hogy az ötvenes években megállapodás született az állam és a kamara között, hogy a hálapénz nem számít vesztegetésnek, de miért nem foglalkozik ezzel a mostani kormány??? Rengeteg pénz maradna az emebrek zsebében, amiből kereslet lehetne, és így tovább... De miért nem változtatunk mi magunk?
2010. dec. 17. 12:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Bár nem vagyok annyira hálapénzt párti, de tudod te,hogy mennyi egy orvos fizetése?
2010. dec. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
csatlakoznék az előttem szólóhoz. a munkájuk mennyisége és a fizetésük koránt sem áll egyenes arányosságban. a fél családom orvos, mégsem nyaralunk a karib szigeteken. jó nekünk a balaton is... nem audival meg volvoval járunk, nem vagyunk gazdagok, de szerencsére jó gazdálkodással mindenre jut. járj utána, hogy a fizetés hány százalékát adózzák le, és annak is, hoyg mit kell a betegeknek biztosítani a maradékból. ha nem akarsz adni hálapénzt, hát ne adj...
2010. dec. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én a múltkor voltam kórházban, végül műteni is kellett, az egyik doki tartotta a markát, de nem adtam neki pénzt, nem érdemelte meg, nem is foglakozott velem. Egy másik doktornő szinte éjjel-nappal ott volt mellettem, mindig kérdezgette, hogy hogy vagyok, ha valami gond volt, azonnal rohant gyógyszerért. Neki sem adtam pénzt, de nem azért, mert sajnáltam volna tőle is, hanem mert nem akartam megsérteni. Látszott rajta, hogy olyan doki, mint néhány orvos imerősöm. Szívvel-lélekkel csinálja a munkáját, és nem érdekli, hogy mennyi pénzt keres, akkor is ugyanolyan lelkisimeretesen csinálná, ha még ennyit sem kapna.

Vittem neki egy ajándékcsomagot, de olyan meggyőzően mondta, hogy erre semmi szükség nem lett volna, hogy teljesen elhittem neki. Persze azért látszott rajta, hogy jólesik neki, de tisztán átjött, hogy őszintén beszél.

Emelem a kalapom az ilyen dokik előtt.


Ja, és a maroktartós doki nem szorul rá a pénzre, egyetemi docens, heti 5 nap van magánrendelése, ahol egy vizsgálat 15 ezer Ft...a másik doki csak a klinikán van.

2010. dec. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2. vagyok. igen, a maroktartók miatt romlik az orvosok híre:S ha valaki nem visz magánpraxist, akkor épp h nagyobb a fizetése az átlagnál...
2010. dec. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Rosszul írtam, nem is docens, hanem adjunktus. Emellett főorvos. Nem hinném, hogy a "sima" klinikai orvos többet keres, mint ő.
2010. dec. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Soha nem adtam hálapénzt, pedig súlyosbeteg vagyok.Egész évben kórházban voltam. Szerintem undorító, ha akarnék adni azt szemtől-szembe tenném, és nem ilyen gusztustalanul zsebekbe dugdosva.

Alattomos és sunyi hatású, nekem meg megalázó lenne adni így.


Minek kapatták így el őket annyian?

2010. dec. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Elöző vagyok.

Orvosok nagyon keveset keresnek, tévhit, hogy milyen jól keresnek. Magánpraxisban keresnek jól csak.


Ha lenne hivatalosan egy összeg amit nem szemlesütve kéne dugogatni, akkor azt kifizetném nekik, de nem szeretem az ilyen sunyi dolgokat.

2010. dec. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egyik orvos ismerősöm, aki megmentette az életemet, mobil kapcsolatban van velem, ha adtam volna pénzt neki, tuti elment volna valami anyagias irányba a kapcsolatunk. Nem akartam megsérteni, hogy azt feltételezzem róla, hogy a pénz miatt olyan lelkiismeretes.
2010. dec. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Bocsánat, kihagytam a kérdésemből, hogy tisztelet a kivételnek. Megértem én, hogy az orvosok egy része keveset keres, ami sajnálatos. DE mégis ez lenne a megoldás? Ha keveset keres, dugdossunk borítékokat? Én nem az orvosokat hibáztatom, hanem minket (tisztelet a kivételnek) és az államot, amiért végignézi azt, hogy nyugdíjasok szinte az egész vagyonukat arra költik, hogy az orvos legalább rájuk nézzen. Tapasztaltam ezt, két nagyszülőm is ezt csinálta. Nagyapám műtétje úgymond 80 ezerbe "került", de mint később megtudtuk, az olyan műtéteknek, mint az övé 100 ezer felett van az "ára". Ez normális?

Nem vagyok egy habzó szájú, szemellenzős ember, megértem a másik oldalt is. De nem megoldás, hogy mi pótoljuk ki az orvosok fizetését. Ennyi erővel a pedagógusoknak is lehetne vinni a borítékokat.

2010. dec. 18. 10:31
 10/12 A kérdező kommentje:

Még valami: ami számomra megoldásként merült fel, az az orvosok fizetésének emelése. Ez persze szépen hangzik, és nem szüntetné meg a különbségeket. Ezért kellene jogi szabályozás: maszekolásokat valamiféle keretek közé szorítani, hálapénz minősüljön korrupciónak stb.

De a nővérekről is meg kell emlékezni, mert ők azok, akik kivakarják a beteget a saját mocskából, ők foglalkoznak vele, figyelnek rá. Nem kapcsolódik a témához, csak hálás vagyok nekik azért, amilyen munkát anno elvégeztek nagyanyám körül (és mások körül is), mégsem volt náluk boríték...

2010. dec. 18. 10:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!