Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 15 -hónapos, és...

Kislányom 15 -hónapos, és most szokunk át a reggeli és esti tápszerről a tejre. Nappal miértnem eszik?

Figyelt kérdés
Eddíg reggel amikor felkelt kapott tápszert,és este is csak azt kapott.Megfürdettem és utánna kapta a tápszert.Most is így csinálom este csak vacsorázik utánna meg tejet kap.De amíóta ezt csinálom nappal nem hajlandó enni és éjszaka pedig felkel,és sír egyfolytában.Mit csináljak hogy egyen nappal?És hányszor kell neki napközben enni adni?Eggyáltalán miért kel most fel??Eddíg nem kelt fel amíg tápszert kapott.
2011. ápr. 28. 23:28
 1/4 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem csak véletlen egybeesés, hogy épp most tértek át a tejre. Én inkább fogzásra tippelnék.

Kisfiam 19 hónapos, reggel felkelés után kap tejitalt, aztán ha kikelt az ágyból, eszik egy kis reggelit, délelőtt általában gyümölcsöt, aztán alvás után ebédet 3-4 óra körül, így nálunk tulajdonképpen nincs uzsi, hanem vacsi van, majd fürdés után ismét tejital. És ugyanúgy alszik, mint amikor még tápszert adtam neki, holott a tejitalban sincs már annyi kalória, nem olyan sűrű, mint a tápszere volt.

2011. ápr. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
29%
Egyáltalán miért szoktatod át még a tejre? Tanulmányok szerint 3 éves koráig, de legalább kettőig mellőzni kellene a tejet a későbbi allergia kialakulása miatt, meg még a veséjük sem elég érett a tej normális megemésztésére. A tápszer táplálóbb még neki, add továbbra is azt.
2011. ápr. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
47%

hát én sem adok még tejet a lányomnak, tejitalt iszik. valóban táplálóbb, mint a tej.

de szerintem se a tej miatt nem eszik nappal, hanem vagy beteg lesz, vagy a fogzás miatt nem eszik.

azt nehéz megmondani, hogy mennyiszer kell enni egy nap, nemrég írtam egy választ, jó hosszú lett, de bemásolom:-)

14 hós gyereknél már kialakuhat a reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora felállás azzal, hogy persze reggel, ébredés után és este, lefekvés előtt iszik tápszert, tejitalt, tejet...stb.

ha ezt az 5 étkezést vesszük, ebből 3 a főétkezés, a reggeli, ebéd és vacsora, míg a tízórai és uzsonna kevésbé fontos, akár ki is maradhat, főleg a tízórai.

ha kiszámolod, valóban ekkor is 3 óránként esznek kb., de ha jól meggondoljuk nekünk is így kellene enni, többször keveset.

ennyi idősen már látod, hogy mennyi ételtől lakik jól, így kicsit szabályozhatod, hogy mikor mit kapjon és mennyit.

a lányom 15 hós az alábbi napirend szerint eszik:

reggel 7 után kel, iszik kb. 2 dl tejitalból készült kakaót,

kb 9-ig reggelizik, fél kifli, zsemle vajjal, sonkával, vagy eszik fél banánt, ma pl virslit evett zsemlével.

tízórait nem kap, mert akkor nem ebédel. néha kap egy-két kukit, kölesgolyót, de ez nem számottevő, illetve iszik teát, vizet.

délben húsos főzeléket kap, kb fél 12-kor, aztán alszik

uzsonna 3-4 óra között szokott lenni. mivel nem igen eszik gyümölcsöt, így kap gyümölcsös joghurtot, vagy valamilyen péksütit, amiben van gyümölcs, vagy pogácsát, túrósbuktát, de kapott már tejszeletet is, de vásárlás közben rágcsált kiflit is, illetve evett már lángost is, éppen ahol járunk, ott veszünk valamit.

este 6- fél 7-kor van szilárd vacsora, szintén a legkülönböző félében, akár a megmaradt főzeléket, vagy szendvicset, virslit, valamilyen sültet....stb eszik, mondhatni azt kapja, amit mi eszünk vacsira.

fürdés után lefekvés előtt, fél 9 körül iszik még kakaót, nem egészen 2 dl-t.

nem túl nagy étkű lányunk van, ezért sem kap tízórait, a zöldséges húsos főzeléket fontosabbnak tartom, mint enni valami kekszes, piskótás valamit, vagy egy joghurtot, de ha nálatok belefér ebéd előtt, kaphat ilyen jellegű tízórait is.

szerintem ez az étkezés nagyon sokáig megmarad, még az esti és reggeli "tejivás" is, akár 4-5 éves korig isszák a gyerekek.

2011. ápr. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi is hasonló cipőben járunk, a 16 hónapos fiam fele tej-fele tejital kombinációban kapja a reggeli-esti itókáját, és éjjelente mi is kelünk újabban ( ma nem, kopp-kopp), van hogy 2-2,5 órát is fent van. Nem tudom mitől lehet, mert láthatólag fájdalmai nincsenek, nem fázik, stb.


Ő nappal eszik rendesen, kb. úgy ahogy előző leírta (mondjuk azt nem értettem soha, hogy valaki tejet nem ad a gyerekének, de cukrozott kakaót, zsíros bolti péksüteményeket meg igen....).

2011. ápr. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!