Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem szokunk le erről az...

Miért nem szokunk le erről az állandó vészvillogózásról?

Figyelt kérdés
Lassan már az egész vezetésünket ez teszi ki hogy minden sz@rért vészvillogózunk.Nem lehetne már leszokni erről végre?Nem lehetne csak úgy enélkül vezetni?Csak feltenni a kezünket hogy köszi mint régen?És nem többet?
2011. júl. 6. 21:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%
Én még rá sem szoktam - és szerintem az értelmesebbek közül mások sem.
2011. júl. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%

Pedig a vészvillogózás jobban látható, mint a kézfeltétel, és elvileg nem is olyan veszélyes, mint egy kézzel vezetni, ezért oktatják ezt a jogsiszerzés során.

(Mellesleg Európában is a villogót használják mindenhol, csak a latin államokban nem)

2011. júl. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én akkor szoktam inteni, ha van szemkontaktus, például ha lemond az elsőbbségéről valaki. Egyéb esetben egyetlen villanás és kész. Nem szeretek csakúgy a vakvilágba integetni.
2011. júl. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

"nem olyan veszélyes mint egy kézzel vezetni"


Miért amikor vészvillogózol akkor két kézzel markolod a kormányt?Akkor hogyan nyomod meg,a lábujjaddal?Én amúgy sosem vezetek két kézzel.

2011. júl. 6. 21:44
 5/17 anonim ***** válasza:

nem csak nálunk van ez. már tapasztaltam osztrákban is és németben is, meg szlovákoknál is.

am én csak akkor köszönök meg így ha az előttem lévő jelzi h mehetek mert nem látok ki elé de haladnék, meg mikor előzésnél közel van a szembe lévő és vki maga elé enged.

2011. júl. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

A kérdést kiírva nem erre gondoltam :D

Az ilyesfajta használattal szerintem semmi gond nincs. Az jobban idegesít, amikor random helyeken megállnak vészvillogni, természetesen úgy, hogy útban legyenek...

2011. júl. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
22%
mit kell vészvillogózni? fényszóró azt b+ameg és ha a köcsög mögém klerül nyomatom rá az ablakmosófolyadékot :)
2011. júl. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
ez legyen a legnagyobb bajod az életben te szerencsétlen -.-"
2011. júl. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
57%

Nagyon hasznos dolog ez.Egyértelműen kifejezi a másikhoz való lojalitásodat.Mondjuk én az autós kollégáktól tanultam el,kezdetekben nem is értettem,miért csinálják.

Nálam helyzetfüggő,hogy mikor használom,mert azért jobbnak,"klasszikusabbnak" tartom az intést,de,mivel nekem kurblis ablakom van,nem fogom letekergetni az ablakot.

Azonban érdekes és engem az dühít,amikor az elsőbbségről való lemondást jelzik villogtatással.Nekem a KRESZ oktatóm mondta,hogy külföldön,mindenhol máshol ellentétes értelme van.Tehát,amíg nálunk azt jelenti,hogy gyere,addig máshol annyit tesz,hogy jövök.Én tartanám magam hozzá,de kénytelen vagyok alkalmazkodni,mert jobb a békesség:D

2011. júl. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Szerintem logikusabb azt jelezni a villogással, hogy megállunk. Minek jelezné valaki azt, hogy igénybe veszi az amúgy is neki járó elsőbbséget?
2011. júl. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!