Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Sajnos 3hónapja nincs munkám...

Sajnos 3hónapja nincs munkám de még nem mentem el munkanélkülire se. Holnap el kell mennem a kórházba, nőgyógyászatra. Kidobja majd nekik a rendszer ataj kártyám alapján, hogy nem vagyok biztosított? Akkor nem vizsgálnak meg?

Figyelt kérdés
2010. dec. 22. 19:50
1 2
 11/14 anonim válasza:

Semmire nem vagy jogosult a munkaügytől? Munkanélküli járadék? Álláskeresési járadék? Álláskeresési segély? És a Polgármesteri Hivatalban probálkoztál már rendelkezésre állási támogatással? Mert ha ezek közül bármelyikre jogosult vagy akkor biztosított leszel...

És igen, sajnos visszamenőlegesen is ki kéne fizetned a járulékot magad után, de én rengeteg olyan embert ismerek, akik csak onnantól fogva fizetik, mikor bementek az Apehhoz, és nem volt még bajuk. Bár ha ez egyszer kiderül akkor a kő kemény kamatokat is megfizettetik veled!

Érdeklődj előbb a munkaügynél és a hivatalban, hátha nem kell fizetned magad után és még esetleg pénzt is kapnál!

Sok sikert!

2010. dec. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
egyéni vállalkozó voltam, amit megkellett szüntetnem, most rendezem a tartozásokat, hogy nullán legyek, utána tudok egy nullás igazolással munkanélkülire menni.ennek a menetét már tudom, csak még egy befizetbi valóm maradt.
2010. dec. 23. 09:32
 13/14 anonim válasza:

Értem...

Hú, az húzós...

De mehetsz még a Polg. Hivatalba az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság iránti kérelemmel. Ha szerencséd van és beleférsz a jövedelemhatárba akkor nem kell fizetned, mint írtam már kapsz egy hatósági bizonyítványt és azzal jogosult leszel 1 évig az egészségügyi szolgáltatásra. Probáld meg még az Apeh előtt, érdemes!

2010. dec. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
mindegy ez nem lényeges, menj el orvoshoz, kapni fogsz teljes ellátást, a többire ráérsz. Körbe járhatod, mert valameddig még a jogviszony megszűnése után is jár ellátás. Bár szerintem nem 3 hónapig és aztán szánd rá az időt, érdeklődd végig, mert mint írtam/írták sok lehetőség van, jogviszonyod rendezésére.
2010. dec. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!