Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit csinaljak ha begyulladt a...

Mit csinaljak ha begyulladt a bolcsessegfogam?

Figyelt kérdés

Most no ki a 3dik bolcsessegfogam de legalabb 2 eve szenvedek vele.Nagy a fogamon az iny es fajdalmas amikor mo a fogam.Par honapja addig szenvedtem vele hogy vegul kinyilt az inyem es kibujt a hegye,aztan abbamaradt.Most megint elkezdett noni,begyulladt az inyem,asszem be is gennyesedett,meg atment a mandulamra is.Faj az egesz szam,meg is van dagadva egy kicsit az arcom. Oxacilint szedek ra (gyulladascsokkento antibiotikum).Amugy asszem mar szetnyilt az inyem de nagyon faj,foleg este.Hogy tudjam gyorsan elmulasztani mert hat penteken szilveszter addigra be akarom fejezni a gyogyszerszedest.De hogy mulasszam el a fajdalmat?Melegborogatas?vagy hideg?mit csinaljak??

20/L


2010. dec. 28. 08:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Szedd továbbra is az antibiotikumot, és állott-vizes ruhával borogasd, mert sem a túl hideg, sem a túl meleg nem jó rá. Esetleg keress fel szilveszter előtt egy szájsebészt. Hátha rámetsz az ínyedre, és kikaparja a tasakot. Igy nem kell azonnal kihúzni, és enyhülni is fog a fájdalmad. Az egész procedúra nem fog fájni, érzéstelenítés alatt csinálják. Ám ha nem mész mielőbb fogorvoshoz, kialakulhat szájzár is, ami nem éppen kellemes.
2010. dec. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
szerintem folosleges a doki,az inyem mar szetnyilt,csak meg faj
2010. dec. 28. 10:25
 3/6 anonim ***** válasza:

Fogorvos, nekem ugyan ez volt, csak szàjzárat is kaptM nem tudtam kinyitni a szám.

Elmentem a fogorvoshoz, valami speckós kütyüvel leégette az ínyt a fogamról, így kint lett a fogam, és végleg rendbejött.

Menj el még holnap azt tanácsolom mielőtt nagyobb gondd lenne, és otthon kéne szilveszterezned!

2010. dec. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is kibújt a fogam hegye, mégis úgy fájt, alig tudtam kinyitni a számat.

A fogorvos megnézte, és belevágott az ínyembe. Egy picit fájt, olyan volt, mintha megkarcolná valami, de nem volt brutálisan rossz érzés. Sőt, megkönnyebbültem. A genny kifolyt és a fogam is tudott tovább nőni.

(amúgy én szurit nem kaptam csak lefújta vmivel)


Én inkább hatvanszor bevállalnám a dokit és az ínyvagdosást, minthogy mégegyszer szenvedjek a gyulladástól. A doki egy pillanat alatt megoldotta azt, amitől már egy hónapja szenvedtem.

2010. dec. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 abigél82 válasza:
tényleg érdemes volna felkeresni egy szájsebészt, ő le tudja kezelni és javasolni fogja hogy alaposan moss fogat (nem baj ha fáj, mivel az a fog még csak most bujik ki) és használj valami gyulladáscsökkentő szájöblítőt. Jó ha rágcsálsz is valamit.
2010. dec. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
na hat nagyjabol rendbejott,magatol szetnyilt az inyem es mostmar alig erzem :) azert koszi a segitseget,legkozelebb megfogadom a tanacsaitokat es rogton a dokihoz megyek!BUEK!!!
2011. jan. 3. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!