Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi történik, ha nem megyek el...

Mi történik, ha nem megyek el a tüdőszűrésre?

Figyelt kérdés

Kaptam értesitést,hogy mennem kell és KÖTELEZŐ!

Ez mit jelent? Ha nem megyek el,akkor mi lesz?


2011. jan. 21. 21:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Semmi sem lesz.
2011. jan. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Úgy van, hogy később be kell menned a területileg illetékes tüdőgondozóba, és talán nem is ingyenes (de ez nem biztos).


mindenesetre tényleg kötelező, utol fognak érni. ha nem mész büntethetnek is, anya mondta.

2011. jan. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az égvilágon semmi! Pénzbüntit is kilátásba helyeztek régen - ma már asszem az sincs ráírva. Szal semmi nem fog történni.
2011. jan. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én pl most kaptam beutalót üzemorvostól,t.sz-re.850-ft 40 éves kor alatt beutalóval.Nekem el kell mennem mert alkalmatlanná tehet,ha akar(ellentétes estben).
2011. jan. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"anya mondta"


Hű akkor az szent írás, biztosan úgy van....

Majd akkor írj ha van saját tapasztalatod...


Saját tapasztalat: semmi sem történik.

2011. jan. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmi nem az,ez csak duma,a kötelezőt már rég megszüntették,nem kapsz semmit.Nem mész el és kész.Mennyi idős vagy?


Egy csomó vizsgálat nem kötelező még iskolában sem,csak erről nem beszélnek,mert még élni mernének ezzel.Pedig van pár dolog amit érthető módon kihagyna az ember.

2011. jan. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

22:25-ös!

Saját tapasztalat: nem mentem el, de munkához kellett, kénytelen voltam macerásabban és külön intézni...


Anya mondta=ő tapasztalta, és nekem az igazat mondta... Neki el kellett menni utólag, különben bünti lett volna.

Erről ennyit, meg a nagy szádról!


Amúgy lehet körzetektől is függ, passz, nézz utána.

2011. jan. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ma beszélgettek részletesen a tüdőszűrés témáról a Kossuth rádióban, olyan 10:15-10:45 között. Műsor nevét nem tudom, de érdemes utánakeresni és újra meghallgatni az archívumban a rádió honlapján.


Lényeg: Az egész országban káosz van, és eltérően büntetnek vagy nem büntetnek.

40 év felett kötelező évenként elmenni. Az alatt ajánlott, mert tbc-n kívül más betegségre is fény derülhet, ha véletlen van.

És ingyenes mindenkinek az évenkénti szűrés.

Viszont ha munkaalkalmassághoz kell valakinek (pl új munkahelyre való belépéskor), az bizony pénzbe kerül!

2011. jan. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

30 éves vagyok,most kaptam először értesitést (régebben voltam), de nem sok időm van most rá,amúgy is szoptatok.

Nem mentem el,majd pótolom,csak nem büntetnek meg :)

2011. febr. 1. 15:32
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A tüdőszűrés NEM kötelező! Csak a rendszerváltás előtt vagyis 1990 előtt volt kötelező!

Ha valakit behívnak és nem megy el...nem történik semmi! Nincs szankció a "nem elmenés" miatt!

2011. febr. 18. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!