Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha regisztrálva vagyok a...

Ha regisztrálva vagyok a munkaügyi központnál, de nem kapok semmilyen ellátást, akkor a tb-m rendben van?

Figyelt kérdés
2011. jan. 26. 14:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Elméletileg neked állampolgári jogon jár az ingyenes orvosi ellátás. Ezt neked a jelenleg hatályos alkotmány biztosítja. Lehet, hogy nincs fizetve, lehet, hogy hisztizni fog a doki, hogy "pirosozik a rencer!" de akkor is köteles ellátni téged. Egyébként HA regisztrált munkanélküli vagy, van kiskönyved, és jársz az előírt látogatásokra, akkor elvileg kell, hogy TB-d legyen, mert szolgálati időnek minősül. De kérdezz utána!!!!!
2011. jan. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem jár alanyi jogon az orvosi ellátás!

Persze, ellát a doki, de a vizsgálat, vagy estelges műtét, összefoglalva orvosi beavatkozásról késöbb kapsz egy csinos összegű számlát!

Kivéve maszek rendelés!!!!Ott alapból fizetsz!

Ezt biztosra tudom, mert mikor tesóm munkanélküliként terhes lett a SZTK-s doki NEM LÁTTA EL!Pontosan ezért mert nem volt TB-által biztosított!

A magéndoki jó pénzért meg elláta!

2011. jan. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A munkanélküli segélyt a ledolgozott évek, hónapok után kapja az ember!

Pontosan nem tudom, de 200valahány nap utána jár ellátás!

Azt kapja X ideig!

Ha ez az X idő letelt, de Te még mindig munkanélküli vagy, akkor semmit nem kapsz!

Addig van Tb-d ameddig a munkanélkülitől kapod a segély, ellátást!

Utána már nem!

Ekkor lehet menni az önkorményzathoz, szociális segélyért, de csak abban az esteben kapsz, ha a családban az 1 főre jutó jövedelem nem haladja meg a 25.000valahányszáz Ft-ot!

Ha nem haladja meg, akkor kapsz valamennyit az önkormányzattól, és bizonyos ideig (vagy ameddig munkát nem találsz) fizetik a TB-t!

Bejelentett munkahelyre van szügség, hogy a munkáltató tudja fizetni a társadalombiztosítási járulékot!!!

Tehát, attól, hogy Ö regisztrálva van, de már nem kap munkanélkülit, és munkahelye még nincs, az orovsi ellátás NEM JÁR MEG ALANYI JOGON SEM!ALAPELLÁTÁS bocsánat van, tehát meghalni azért nem hagynak senkit, mert nincs fizetve a TB-je!

DE csak alapellátás!

2011. jan. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!